آیین‌های بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد(ع) از امروز تا ۲۵ محرم به صورت همزمان در داخل و خارج از کشور برگزار می‌شود.

به گزارش مرورنیوز، مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اعلام این خبر گفت: به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام سجاد(ع)، آیین بزرگداشت مقام شامخ آن حضرت به همت دبیرخانه کنگره  و با همکاری جمعی از علاقه مندان آستان حضرات معصومین و موسسات و مراکز فرهنگی دینی در داخل و خارج از کشور به ویژه در بیش از 10 استان و 12 کشور خارجی برگزار می‌شود.

وی افزود: برنامه های خارج از کشور تحت عنوان «الامام زین العابدین(ع)» در کشورهای گویان، ماداگاسکار، اکوادور، پاکستان، هند، عمان،افغانستان، میانمار، نیکاراگوئه، اسپانیا، سریلانکا و کلمبیا برگزار خواهد شد.

طاهریان، «در محضر صحیفه سجادیه» در 14شهرستان استان خوزستان، «شعر به گویش سیستانی وبلوچی» در سیستان و بلوچستان، «سوگواره ملی شعرامام سجاد(علیه السلام)» در کهگیلویه و بویراحمد، «ویژه برنامه پیام سعادت» با محوریت ترویج خدمات اجتماعی امام سجاد(ع)» در فارس، «مسابقه کتابخوانی با موضوع امام سجاد(علیه السلام) در بوشهر را از برنامه‌های داخلی برشمرد.

وی اضافه کرد: «ترویج دعای ارزشمند مکارم الاخلاق» در مساجد جزیره قشم، «ترویج حفظ صحیفه سجادیه» در حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی، «همایش سبک زندگی در آموزه های امام سجاد(ع)» در خراسان شمالی، «ویژه برنامه مفتاح» با محوریت فراخوان فیلم کوتاه و نمایشنامه نویسی با موضوع امام سجاد(ع) و کرمان «صلوات خاصه امام سجاد(ع)» از دیگر برنامه ها است.

معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد افزود: ششمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) روز پنجشنبه ششم آبان ماه سال جاری مصادف با 25 محرم با حضور اندیشمندان برجسته داخلی و خارجی به میزبانی استان هرمزگان در شهر بندرعباس برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) می‌توانند به نشانی www.emamsajad.com مراجعه کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز