دبیر هیات نظارت بر مطبوعات 2 راه حل برای مدیران مسوولی که در سامانه جامع رسانه‌های کشور، حساب کاربری ندارند، پیشنهاد کرد.

به گزارش مرورنیوز، سید علاءالدین ظهوریان با اشاره به اینکه حدود 500 نشریه هنوز در سامانه جامع رسانه‌های کشور، ثبت مجوز قدیمی نکرده‌اند و به همین دلیل دارای حساب کاربری در این سامانه نیستند، گفت: حدود 5 هزار رسانه که قبل از مهر 93 مجوز گرفته‌اند، طی یکی دو سال اخیر دارای حساب کاربری در سامانه جامع رسانه‌های کشور شده‌اند. البته اکثر نشریات مکتوب فاقد حساب کاربری، واجد شرایط برای رأی‌دهی در انتخابات نیستند زیرا در یک سال گذشته، اعلام وصول نداشته‌اند ولی سایت‌های این مجموعه عمدتاً واجد شرایط هستند.

ظهوریان افزود: ستاد برگزاری انتخابات برای این گروه، 2 راه حل دارد؛ اول این که مانند 5 هزار رسانه‌ای که فرایند ثبت مجوز قدیمی را طی کرده‌اند، ظرف 24 ساعت آینده، حساب کاربری‌ شان را فعال کند؛ همکاران دبیرخانه هیأت نظارت هم 24 ساعته آمادگی دارند کار آنان را تسریع کنند.

وی افزود: راه حل دوم این است که مدیران مذکور در ساعات برگزاری انتخابات یعنی روز یکشنبه از ساعت 10 تا 16 شخصاً به دبیرخانه هیأت نظارت بر مطبوعات مراجعه کنند تا پس از احراز هویت،‌ امکان رأی‌دهی الکترونیکی برایشان فراهم شود.

ظهوریان اظهار داشت: همکاران فنی سامانه با شماره تلفن‌های 84095235 و 09198139925 به صورت 24 ساعته آماده رفع مشکلات احتمالی در خصوص حساب کاربری، فراموشی رمز عبور، تأیید اعلام وصول‌های الکترونیک و سایر مشکلات هستند.  همچنین رایانامه support@e-rasaneh.ir نیز آمادگی پاسخگویی به سوالات را دارد.

شانزدهمین دوره انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، فردا (یکشنبه 25 مهر) از ساعت 10 تا 16 و به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور (e-rasaneh.ir) خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز