مهلت ارسال آثار برای شرکت در پانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه تا 10 آبان سال جاری تمدید شد.

به گزارش مرورنیوز، ستاد برگزاری بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، پانزدهمین جشنواره کتاب و رسانه را با هدف توجه بیشتر به کارکردهای رسانه در حوزه کتاب همزمان با هفته کتاب برگزار خواهد کرد.
در این جشنواره با بهره گیری از دانش و تجربه فعالان خبره دو حوزه رسانه و کتاب، آثار رسانه ای انتشار یافته در زمینه کتاب و نشر بررسی خواهد شد.
ارزیابی عملکرد رسانه ها در حوزه کتاب و نشر، معرفی آثار برتر رسانه ای در حوزه کتاب و نشر، ترویج و کمک به رشد کیفی و کمی آثار رسانه ای درحوزه کتاب و نشر، جلب توجه بیشتر اهالی کتاب و نشر به ضرورت برقراری رابطه با رسانه ها و ایجاد فضای نقد درون رسانه ای در زمینه کتاب و نشر به عنوان اهداف پانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه بیان شده است.
بر اساس فراخوان اعلام شده، پانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه در بخش رسانه های نوشتاری (روزنامه ها، نشریات، خبرگزاری ها و سایت های خبری) شامل خبر، گزارش، مقاله (یادداشت، سرمقاله، تفسیر و تحلیل و نقد) و گفت و گو، و بخش رسانه های دیداری و شنیداری (تلویزیون و رادیو) شامل گزارش (با حداکثر زمان 4 دقیقه)، گفت و گو (با حداکثر زمان 60 دقیقه) و برنامه های ترکیبی (با حداکثر زمان 90 دقیقه) برگزار می شود.
آثاری که در فاصله اول مهر 1394 تا پایان شهریور 1395 در رسانه ها منتشر شده اند، می توانند به دبیرخانه جشنواره ارسال شوند.
آثار ارسالی بایست در یکی از رسانه های دارای مجوز در تهران یا شهرستان منتشر شده باشد.
هر فرد می تواند حداکثر در دو رشته شرکت کند و در هر رشته، حداکثر سه اثر خود را ارسال کند.
در بخش رسانه های دیداری و شنیداری، ارائه گواهی پخش اثر با قید تاریخ پخش که به امضای مدیر خبر یا مدیر پخش شبکه رسیده باشد، الزامی است.
متقاضیان شرکت در جشنواره تا پایان وقت اداری 10 آبان 1395 فرصت دارند در بخش رسانه های نوشتاری، هر اثر خود را در قالب سه نسخه pdf یا سه نسخه اسکن شده و در بخش رسانه های دیداری و شنیداری، هر اثر خود را روی سه لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
دبیرخانه این جشنواره در تهران، خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، سرای اهل قلم خانه کتاب واقع شده است.
مراسم پایانی پانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه و معرفی برگزیدگان همزمان با بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان 1395 برگزار می شود.

** تسلیت بنیاد شعر و ادبیات داستانی به مناسبت درگذشت همسر استاد زنوزی 
از بنیاد شعر و ادبیات داستانی، مدیرعامل این بنیاد در پیامی، درگذشت همسر استاد فیروز زنوزی جلالی نویسنده، عضو هیات علمی جایزه ادبی پروین اعتصامی و داور هشتمین دوره جایزه جلال آل احمد را تسلیت گفت.
در پیام مهدی قزلی آمده است: مطلع شدیم، سرکار خانم مریم حاج حسینعلی تجریشی، یار دلسوز و همسر با وفای استاد فیروز زنوزی جلالی که در روزهای دشوار بیماری، پرستار و مددکار این مرد نامدار حوزه ادبیات داستانی بود، دعوت حق را در ایام اسارت اسطوره صبر و استقامت، حضرت زینب کبری (س) لبیک گفته است.
بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان ضمن تسلیت به خانواده داغدار استاد زنوزی جلالی، برای آن بانوی از درگاه حضرت باری تعالی، علو درجات و برای بازماندگان، صبر و پایداری مسئلت کرده است.
مراسم ترحیم مرحومه مریم حاج حسینعلی تجریشی دوشنبه 26 مهر از ساعت 15 تا 16:30 دقیقه در مسجد معراج، واقع در خیابان نیروی دریایی، خیابان 20 متری گل برگزار می شود.

** انتشار اشعار برنده جایزه پروین اعتصامی در ماهنامه «پیام سغد»
از بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، شماره هشتم ماهنامه ادبی و علمی «پیام سغد» با اشعاری از فریبا یوسفی بانوی شاعر ایرانی و برنده جایزه پروین اعتصامی منتشر شد. 
این ماهنامه که به همت استانداری سغد و با سردبیری کریم طالب آذرخش منتشر می شود، در شماره اخیر خود همچنین اشعار شاعرانی از تاجیکستان چون احمدجان رحمت زاد رئیس شعبه سغدی اتحادیه نویسندگان تاجیکستان، ابراهیم نقاش و عبدالمنان خمار و آثار نویسندگان و شاعرانی از بلاروس، هندوستان، ترکیه و افغانستان را منتشر کرد.

** «کتابواره» رونمایی می شود
از خانه کتاب، کتاب «کتابواره: فهرست مقاله ها، رساله ها، جزوه های کمیاب گنجیه پژوهشی ایرج افشار سپرده شده به مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی» روز یکشنبه 25 مهر ماه) در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب رونمایی می شود.
«کتابواره» مشتمل بر معرفی پنج هزار و 347 مقاله، رساله، گزارش همایش ها و کنگره ها و بروشورها و ده ها نوع مآخذ چاپ شده و چاپ نشده به ویژه در زمینه مطالعات ایرانی است که استاد ایرج افشار آن را طی سالیان دراز گردآوری کرده است.
در نشست رونمایی از کتاب «کتابواره» سید فرید قاسمی، مجید غلامی جلیسه، سید صادق سجادی، عباس مافی و پارکوهی هارطونیان حضور خواهند داشت. 
این نشست ساعت 14 تا 16 در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب خیابان فلسطین جنوبی کوچه خواجه نصیر پلاک ۲ برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز