«اعتراض وارد نیست» به کارگردانی فرناز و محمدرضا جورابچیان برنده جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند شانزدهمین دوره جشنواره بیروت شد.

به گزارش مرورنیوز، جشنواره فیلم بیروت از معتبرترین رویدادهای مستقل کشورهای عرب زبان است که از 14 تا 22 مهر ماه - پنجم تا سیزدهم اکتبر -با نمایش 76 فیلم از کشورهای منطقه خاورمیانه و جهان در شهر بیروت، پایتخت لبنان برگزار شد.
مستند «اعتراض وارد نیست» در مدت سه سال ساخته شده و بدست بهمن کیارستمی تدوین شده است.
این مستند زندگی پنج مهاجر افغان در ایران را به تصویر می کشد که به شکلی کاملا اتفاقی در زمین تنیس های شمال شهر تهران مشغول به کار می شوند. در حالی که سیل مهاجرت غیر قانونی به اروپا معضل کنونی عصر معاصر به شمار می رود، این فیلم بیننده را با بخشی مهم و اغلب نادیده گرفته شده از معضلات این مهاجران در خاورمیانه روبرو می کند.
کارلوس شاهین کارگران و بازیگر لبنانی ریاست کمیته داوری جشنواره بیروت را بر عهده داشت، ندی دومانی مدیر شورای ارتباطات و رسانه اردن و همچنین پیر ابی صعب معاون سردبیر روزنامه الاخبار لبنان عضو هیات داوران این جشنواره بودند.
حضور کارگردانان جوان در این دوره به وضوح چشم می خورد و بیشتر فیلم ها به مسائل اجتماعی مانند مهاجرت، تروریسم و جنگ های داخلی پرداخته بودند.
«اعتراض وارد نیست» پیشتر منتخب جشنواره مستند هات داکس کانادا و برنده جایزه منتقدان جشنواره نِز کلکته شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز