شانزدهمین «شب آواز ایرانی» شنبه 24 مهر (امشب) با حضور استاد علی اصغر شاهزیدی، خواننده نامدار موسیقی ایران و دیگر استادان و هنرمندان عرصه آواز و موسیقی ایرانی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.

به گزارش مرورنیوز، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، هم زمان با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و در شانزدهمین شب آواز ایرانی علی اصغر شاهزیدی، خواننده و ردیف دان پیشکسوت موسیقی ایران، مهمان ویژه ای است که به اجرای آواز نیز می پردازد.
در این برنامه سید رضا طیبی (خواننده) و سعید همتیان (نوازنده نی) یکی از گروه های شرکت کننده در مراسم خواهند بود که به اجرای آوازی در مایه شور و کرد بیات با غزلی از حسن سعیدی می پردازند.
سید رضا طیبی (متولد 1350) فراگیری ردیف آوازی را با استاد صالح عظیمی آغاز کرده و سپس از رهنمودهای محسن کرامتی بهره مند شده است. وی همچنین به مدت چهار سال آموخته های خود را نزد استاد محمدرضا شجریان تکمیل کرده است. وی نفر نخست جشنواره موسیقی دانشجویی کشوری در رشته آواز سنتی و بداهه خوانی شده و تاکنون اجراهای مختلفی را در کشورهایی مانند سوئد، دانمارک، فنلاند، قزاقستان، تایلند، فیلیپین و قرقیزستان برگزار کرده است.
سعید همتیان (نوازنده نی) نیز متولد (1350) دارای لیسانس موسیقی از دانشگاه سوره است و از محضر استادانی چون مرحوم محمدعلی حدادیان، منوچهر غیوری و جمشید عندلیبی بهره برده است. وی در آلبوم های موسیقی متعددی چون «خانه ی خورشید»، «صبح دریا» و «داستانی نه تازه» نوازندگی کرده است.
از دیگر بخش های این برنامه «شب آواز ایرانی» می توان به اجرای داریوش کاکاوند به همراه محسن فرید مهر اشاره کرد که به اجرای آوازی در مایه ماهور با استفاده از غزل هایی از حافظ شیرازی می پردازد.
داریوش کاکاوند متولد 1351 استان قزوین است که به مدت چهار سال ردیف آوازی و مرکب خوانی را زیر نظر محسن کرامتی گذرانده و از سال 1382 به مدت 10 سال زیر نظر استاد محمدرضا شجریان آموخته های خود را تکمیل کرده است.
محسن فریدمهر (نوازنده سه تار) نیز متولد 1363 استان قزوین است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد موسیقی ایرانی از دانشگاه هنر است و از محضر استادانی چون مسعود شعاری، بهداد بابایی، داریوش طلایی، محمدعلی کیانی نژاد و شریف لطفی بهره برده است.
علاقه مندان برای ثبت نام و شرکت در بخش رقابتی «شب آواز ایرانی» می توانند به پایگاه اینترنتی مرکز موسیقی حوزه ی هنری، به نشانی musicenter.ir (قسمت شرکت در برنامه ی شب آواز ایرانی) مراجعه کنند.
علاقه مندان برای تماشای برخط (آن لاین) شانزدهمین شب آواز ایرانی می توانند به پایگاه اینترنتی مؤسسه حام به نشانی www.e-haam.ir مراجعه کنند.
شانزدهمین شب آواز ایرانی به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، شنبه، 24 مهر ماه ساعت 18 در تالار اندیشه حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می شود.
حضور در این برنامه برای عموم علاقه مندان آزاد است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز