کارشناس منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: کتاب «بغض در نواحی لبخند» مجموعه شعری است که بن مایه‌های طنز در آن به چشم می‌خورد.

به گزارش مرور نیوز احسان سیفی، اظهار کرد: کتاب «بغض در نواحی لبخند» را محمد رضا ترکی در 112 صفحه به رشته تحریر درآورده که توسط انتشارات هنر رسانه در نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عرضه می‌شود.

وی افزود: کتاب «بغض در نواحی لبخند» مجموعه شعری از شاعران و محققان موفق در حوزه ادبیات و اثر محمدرضا ترکی است که بن‌مایه‌های طنز در آن به چشم می‌خورد؛ شعرهای او بوی حکمت می‌دهد و از آرایه‌های ادبی، سرشار است؛ در حال حاضر «فصل فاصله‌ها»، «هنوز اول عشق است» از جمله آثاری است که توسط این شاعر منتشر شده است.

کارشناس منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی تصریح کرد: بیشتر آثار این مجموعه، در قالب غزل است؛ اما برخی از اشعار او در قالب‌ نو، رباعی و سپید سروده شده‌اند، شعرها چه در قالب کهن و چه در قالب شعر نو، درباره مسائل عاطفی با مضامین تغزلی، اجتماعی و گاه فلسفی سروده شده است.

وی گفت: بخشی از شعرهای این مجموعه، به موضوع جنگ و دفاع مقدس پرداخته و شاید معنای بغض در عنوان این مجموعه شعر، به همین آثار برمی‌گردد و شعر «دریا قلی»، پیرامون شهید دریاقلی دلاوری که با حماسه بی‌نظیرش در کوی ذوالفقاری آبادان، این شهر را از سقوط نجات داد، شعر «حدیث غربت» در مدح ننه‌علی، مادر پیر و دل‌شکسته‌ای که سال‌های طولانی در گوشه بهشت‌زهرا (س) در بیت‌الاحزانی که در کنار مزار شهیدش ساخته شده بود می‌زیست، سروده است.

سیفی عنوان کرد: اشعار دیگری مانند «هنوز»، «نشانی» و «مرخصی» از این ‌دست اشعار به شمار می‌رود که چشم ‌انتظاری مادران شهدا در اشعار محمدرضا ترکی را نشان می‌دهد که در آن شاعر گلایه‌هایی را از زمانه حاضر دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز