نمایش «کله‌پوک‌ها» به نویسندگی «نیل سایمون» و کارگردانی «نادر نادرپور»در پردیس تئاتر تهران و نمایش «تو مثل طوطی» به نویسندگی و کارگردانی آرین ناصری‌مهر و امیرحسین انصافی در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری از 16 خرداد ماه روی می‌روند.

به گزارش مرور نیوز، نمایش «کله‌پوک‌ها» به نویسندگی «نیل سایمون» و کارگردانی «نادر نادرپور» در تماشاخانه استادمحمد، هر روز رأس ساعت 21:30 روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: ماجراهای این نمایش طنز در روستایی دور افتاده در کشور اوکراین به نام «کولینچیکف» می‌گذرد. «در سال 1890 میلادی، لئون تولچینسکی، معلّم 30 ساله به این دهکده وارد می‌شود و ‌در می‌یابد که اهالی دچار نفرینی شده و کارهای خلاف عقل و وارونه انجام می‌دهند یا به عبارتی کله‌پوک شده‌اند. او عاشق شاگردش می‌شود ‌و پس از اتفاقاتی متوجه می‌شود که تنها 24 ساعت زمان دارد تا نفرین را باطل کند وگرنه خود نیز مانند اهالی دهکده کله‌پوک می‌شود و... .

در این نمایش بازیگرانی چون جلیل فرجاد، رضا امامی، لادن نازی، سمیرا سلیمی، میلاد سلیمانی، نیما سید موسوی، مسعود رمضانپور، سحر دکمه چین، علیرضا فردمقدم و محمد حسین خادمی ایفای نقش می‌کنند.

«تو مثل طوطی»؛ بازنمایی زندگی امروز با حکایت دیروز

این نمایش که برگرفته از یکی داستان‌های مثنوی است در ماه‌های خرداد و تیر در سالن گلستان این مرکز باسابقه اجرا می‌شود. «تو مثل طوطی» قصه‌ خانواده‌ای است که مادر و پدر شاغل هستند تا این‌که مادر برای انجام ماموریتی به سفر می‌رود و پدر، مسوولیت فرزند را بر عهده می‌گیرد و در این راه با هم به دنیای شگفت‌انگیز قصه‌های مثنوی سفر می‌کنند و مشابه خود را در این سفر باز می‌یابند...

«کله پوک‌ها» به پردیس تئاتر تهران می آیند

بازیگران این نمایش امیرحسین انصافی، آرین ناصری‌مهر و یاسمن‌سادات رادمنش هستند و آهنگ‌سازی آن بر عهده امیرحسین انصافی است. بر همین اساس، منیر مولوی‌زاده، شیدا صفوی، علیرضا حسین‌پور و پانته‌آ صفامنش سازندگان عروسک‌های این نمایش‌اند و اجرای دکور، صحنه و لباس را هانیه زحمتکش و الهه میرزایی بر عهده داشته‌اند. همچنین سمیرا انصافی به عنوان عکاس و مهدی سراج، پیام رضایی و مهرنوش دلیری به عنوان مدیران صحنه با این نمایش همراهی می‌کنند.

موسیقی این اثر که از جدیدترین تولیدات اداره کل سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، به صورت زنده اجرا می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز