نشست‌های مشورتی شورای‌ عالی تهیه‌کنندگان با کانون کارگردانان سینمای ایران ادامه می‌یابد.

به گزارش مرورنیوز، سید غلامرضا موسوی دبیر هیئت رئیسه شورای عالی تهیه‌کنندگان ضمن اعلام این خبر افزود: هنرمندان فیلم و بخصوص کارگردانان جزو مالکین معنوی فیلم‌های سینمایی هستند، تجربه همکاری و هماهنگی اصناف تهیه‌کننده و کارگردان سال‌هاست که شکل گرفته و در بسیاری موارد، تهیه‌کنندگان از کارگردانان مشورت دریافت می‌کنند و البته عکس آن هم به همین شکل ادامه یافته است.

او در ادامه توضیح داد: یعنی کانون کارگردانان همکاران تهیه‌کننده‌شان را بهترین مشاوران خود دانسته‌اند، حضور هرکدام از دو صنف، به جز در مواردی که کمیته مشترک دائمی تشکیل می‌شود، ارائه نظریات مشورتی به صنف دیگر است. بدیهی است که اتخاذ تصمیم نهایی با میزبان است و مهمان چه صنف کارگردان و چه صنف تهیه‌کننده در نشست‌های مشورتی صرفاً نظرهای خود را اعلام می‌کنند و تصمیم نهایی توسط شورای مرکزی صنف میزبان اتخاذ می‌گردد.

موسوی افزود: شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران، تصمیمات اخیر را پس از مشورت اما با توجه به نظر همکاران هیئت رئیسه شورای عالی اتخاذ کرده است و بدیهی است مسئولیت اجرا و هماهنگی‌های بعدی نیز با تشکیلات تهیه‌کنندگی است.

دبیر هیئت رئیسه شورایعالی در پایان افزود: خوشبختانه در حال حاضر کمیته‌ای پنج‌نفره مرکب از نمایندگان کانون کارگردانان و هیئت رئیسه شورای عالی تشکیل شده که با توجه به مشکلات فرا روی سینمای ایران چاره‌جویی کرده و در صورت لزوم با مسئولان کشوری و قوای اجرایی، مقننه و یا قضائیه جلسات مفیدی تشکیل داده و می‌دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز