با گذشت یک هفته از مهلت ثبت‌نام از کتابفروشی‌ها برای مشارکت در طرح «پاییزه کتاب»، بیش از 250 کتابفروشی در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش مرورنیوز به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، ثبت نام در طرح «پاییزه کتاب» از 24 مهرماه تا 24 آبان ماه به مدت یک ماه در کتابفروشی های سراسر کشور اجرا می شود. با گذشت یک هفته از آغاز این ثبت نام 269 کتابفروشی در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

استان تهران تاکنون با 68 کتابفروشی، قم با 33 کتابفروشی و اصفهان با 29 کتابفروشی بیشترین مشارکت را در این طرح داشته اند که در مقایسه با طرح مشابه «تابستانه کتاب» افزایش استقابل کتابفروشی ها از این طرح را نشان می دهد.

در طرح «پاییزه کتاب» برای کتاب‌های حوزه بزرگسال ۲۰ درصد تخفیف و برای کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان ۲۵ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

این طرح همزمان با بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ آبان ماه تا ۲۴ آذر ماه در کتابفروشی‌های عضو این طرح اجرا می‌شود. کتابفروشی‌هایی می‌توانند در این طرح شرکت کنند که دارای پروانه کسب با تاریخ معتبر باشند و کتب آموزشی، کمک آموزشی، نایاب، افست، فاقد شماره شابک و کتاب‌هایی که در سایت خانه کتاب موجود نباشند، مشمول این طرح نخواهند بود.

در این طرح سقف تخفیف برای هر کتابفروشی حداقل ۲۰ میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک میلیون ریال است و خریدار هم می‌تواند در چند نوبت و از چند کتابفروشی عضو طرح «پائیزه کتاب»، آثار مورد نیاز خود را خریداری کند. موسسه خانه کتاب تعهد کرده حداکثر تا یک ماه بعد از پایان طرح با کتابفروشی‌های عضو این طرح تسویه حساب کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز