یکی از مراجع تقلید گفت:‌ برخی گمان می کنند که موبایل و فضای مجازی می توانند جای کتاب را بگیرند، ولی در حقیقت هیچ چیزی نمی تواند در آینده هم جای کتاب را بگیرد.

به گزارش مرورنیوز، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی عصر امروز در دیدار با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی که در مدرسه امام سجاد (ع) برگزار شد، گفتند: این مطلب ثابت شده که آرایش کتاب ۵۰ درصد تاثیر یک کتاب را به خود تشکیل می‌دهد؛ عرضه خوب در این عصر بسیار مهم و چشمگیر است؛ در وسایل مصرفی برای خرید و جذب مشتری، همیشه سعی می‌شود که بهترین بسته‌بندی‌ها انجام شود.

این مرجع تقلید بیان کردند: محتوای خوب، یک نکته است؛ ولی عرضه خوب بسیار مهم است؛ قرآن دارای محتوای خوبی است و به همین میزان به خوبی عرضه شده است و طلاب و متدینین باید از آن الگو بگیرند.

وی گفت: در این زمینه نباید زیاده روی کرد؛ به عنوان مثال؛ کتاب یا مقالاتی وجود دارد که مطالب نصف صفحه است و بقیه فضا با نقاشی‌ها یا مسائل دیگر پر شده؛ این کار باعث می‌شود که توجه به متن کمتر شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی یادآورشد: عرضه و آموزش‌های این عرصه باید کلاسیک شود؛ یعنی باید کاری انجام شود که طرح و محتوای کتاب کاملا هماهنگ باشد.

وی افزود: در انتشار یک کتاب باید در تیتربندی، عنوان‌بندی، سطربندی و حروف‌چینی توجه کاملی انجام شود تا تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

این مرجع تقلید بیان کرد: برخی گمان می‌کنند که موبایل و فضای مجازی می‌توانند جای کتاب را بگیرند، ولی در حقیقت هیچ چیزی نمی‌تواند در آینده هم جای کتاب را بگیرد.

وی گفت: اگر انسان بخواهد یک مطالعه عمیق داشته باشد باید با کتاب کار خود را دنبال کند؛ زیرا مطالعه با ابزار دیگر مثل لب تاپ خسته‌کننده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی یادآورشد: در جشنواره‌هایی مثل تبلیغ و دین، باید به جزئیات توجه کرد و توجه داشت که به چه شکلی می‌توانیم جاذبه فرهنگی در کتاب ایجاد کنیم.

وی افزود: در منبر نیز همین‌گونه است؛ زیرا منبر نیمی سخن و نیمی هنر است؛ هنرنمایی مرحوم کافی در کنار محتوای زیبای ایشان باعث می‌شد که این همه جاذبه داشته باشند و مردم نیز به سخنرانی‌های ایشان توجه داشتند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز