فیلم سانشوی مباشر به کارگردانی کنجی میزوگوچی روز چهارشنبه پنجم آبان ساعت 17 در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

به گزارش مرور نیوز، نمایش دهمین فیلم از بخش چشم انداز سینمای دهه 50 ژاپن از فصل پاییزسینما تک موزه، روز چهارشنبه پنجم آبان ساعت 17، فیلم "سانشوی مباشر" به کارگردانی کنجی میزوگوچی محصول سال 1954 به مدت 124 دقیقه به زبان اصلی و با زیر نویس فارسی در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

«سانشوی مباشر» سرشار از ماجراجویی های میزوگوچی است؛ تراژدی فروپاشی خانوادگی در عصر فئودالیزم ژاپن که خود اقتباس متفاوتی است از رمان اوگایی موری. به لحاظ تحلیل تماتیک فیلم مایه‌هایی از قصه‌ای سوسیالیستی را عرضه می‌کند. اربابی در برابر ژنرالش می‌ایستد . او مدافع سرسخت بردگان است و به ناگزیر تن به تبعید می‌سپارد. خانواده‌اش در راه پیوستن به او گرفتار دزدان شده و مادر از فرزندانش جدا می شود. تا آن که فرزندان در شرایطی تلخ به پیشکار وزیر «سانشوی مباشر » فروخته می شوند. پس از سال ها کار ، پسربا ایثار خواهرش از ملک سانشو فرار می‌کند و به ملاقات وزیر می‌رود و تبار خانوادگی‌اش دوباره او را به قدرت می‌رساند.

او به جای پدر این بار دستور لغو بردگی را صادر می‌کند اما متوجه می‌شود که پدر در تبعید مرده و خواهرش خودکشی کرده است. در پایان مادرش را در جزیره‌ی «سادو »کور و ناتوان می‌یابد، در صحنه‌ی پایانی فیلم تجدید دیدار مادر و فرزند شکلی از تعالی ماتریالیستی را بر ما عرضه می‌کند. در واقع تم اصلی فیلم در ویرانی تجربه و سخت به دست آوردن تعالی در جهت منافع عمومی است. حتی اگر فرماندار باشی همراهیت با مردم به نابودی هسته‌ی اولیه‌ی اجتماعی‌ات یعنی خانواده منجر می‌شود.

یادآوری می شود: علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه های نمایش فیلم، روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت 17 به موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز