همسر داوود رشیدی با اعلام اینکه هر سال یک جلسه نمایشنامه خوانی به یاد ایشان برپا خواهد شد،گفت:عده ای خواستند نام ایشان را بر سالن های نمایش خود بگذارند ولی معتقدم باید یک سالن دولتی به نام داوود رشیدی نامگذاری شود

احترام برومند همسر مرحوم داوود رشیدی در گفت و گو با خبرنگار مرور نیوز درباره احتمال تشکیل بنیادی با نام داوود رشیدی برای انجام فعالیتهای فرهنگی و هنری گفت:کلمه بنیاد تعاریف و قوانین خاص خود را به همراه دارد و باید مراحلی برای ثبت و تشکیل بنیاد طی کنیم که چهارچوبهای خاص خود را دارد اما این قصد و نیت در ما هست که با نام داوود رشیدی بیشتر به فرهنگ و هنر این کشور خدمت کنیم و فکرهایی هم در این زمینه شده است.

وی افزود:در حال حاضرما به تمام هنرمندانی که قصد دارند نمایشنامه های تالیفی یا ترجمه شده آقای رشیدی را اجرا کنند سریعا اجازه می دهیم و تلاش می کنیم هر کمی از ما ساخته است برای آنها انجام دهیم.

برومند در ادامه با اشاره پیشنهاد بعضی از تماشاخانه ها برای نامگذاری یکی از سالنهایشان به نام داوود رشیدی گفت:دوستان جوان بسیاری از تماشاخانه های مختلف با ما تماس داشته اند تا اجازه بدهیم سالن خود را به نام آقای رشیدی نامگذاری کنند.ضمن تشکر از این دوستان معتقدم نام آقای رشیدی باید روی یک سالن دولتی که مکان و وضعیت آن همیشگی و پا برجا است گذاشته شود چون سالنهای خصوصی در وضعیت اقتصادی و مالی فعلی خطر تغییر یا انحلال را همیشه با خود دارند.

بازیگرفیلم «فروشنده» تصریح کرد:شخصا حاضرم حتی در یک اتاق کوچک هر خدمتی که می توانم به فرهنگ و هنر ایران به خصوص کودکان و نوجوانان طبقات محروم جامعه ارائه دهم تا فرهنگ و هنر در جامعه فراگیر شود.

برومند با اشاره به برنامه هایی که در آینده با یاد داوود رشیدی انجام خواهد شد گفت:در نظر داریم هر سال یک جلسه نمایشنامه خوانی به نفع بنیادهای خیره برگزار کنیم و جایزه ای هم به یکی از اهالی تئاترو یکی از اهالی سینما اهدا کنیم.البته جزئیات دقیق این برنامه ها بعدا اعلام خواهد شد.

او در پایان گفت:می خواهم از دوستانی که به هر دلیلی نام و یاد آقای رشیدی را زنده نگاه می دارند مثل آقای مازیار میری که فیلمبرداری فیلم خود را به یاد ایشان آغاز کرد تشکر کنم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز