اولین نمایشگاه تخصصی پخش و فروش کتاب، همزمان با هفته کتاب از 24 تا 28 آبان در شبستان مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می‏‌شود.

به گزارش مرور نیوز، در این رویداد فرهنگی و اقتصادی صرفاً کتابفروشان (در اشکال سنتی و جدید) و موزعان و پخش‌کنندگان کتاب و صنایع و خدمات وابسته به پخش و فروش کتاب حضور خواهند داشت.

این نمایشگاه علاوه بر اینکه محمل مناسبی برای تعاملات میان فعالان عرصه پخش و فروش صنعت نشر فراهم می‏کند، جاذبه لازم را برای دو حلقه دیگر نشر یعنی تولیدکننده (ناشران) و مصرف‌کننده (استادان دانشگاه، دانشجویان، پژوهشگران، عموم مردم و...) خواهد داشت.

هدف غایی نمایشگاه، تکرار بستر فروشگاهی نیست و همان‌ طور که از عنوان آن بر می‌آید، رویکردی تخصصی را مدنظر قرار داده است، هر چند که امکان فروش را صرفاً برای کتابفروشان حاضر در نمایشگاه منع نمی‌کند و قصد دارد فرصت حضور در نمایشگاه را برای کتابفروشان و پخش‌کنندگان کتاب که تاکنون دسترسی کمتری به این امکان داشته‌اند، فراهم آورد.

حسین صفری دبیر اولین نمایشگاه تخصصی پخش و فروش کتاب است که پیش از این در دوره ‏های متعددی از نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی و کتاب، مسوولیت‌های اجرایی و حضور داشته است.

اولین نمایشگاه تخصصی پخش و فروش کتاب، با سرمایه‏ گذاری بخش خصوصی، مشارکت مصلای تهران و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‏ شود و بسترها و مجاری مهمی را برای همکاری و تعامل با نهادهای صنفی در حوزه نشر تعریف کرده است که جزئیات بیشتر آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز