معاون امور هنری وزیر ارشاد گفت: قانون به‌صورت مشخص معاونت هنری را موظف کرده در حوزه تئاتر، تجسمی و موسیقی کارها را انجام دهد، بنابراین موسیقی نمی‌تواند از مجموعه فعالیت‌های ما به‌صورت قانونی حذف شود و باید باشد.

به گزارش مرور نیوز، علی مرادخانی که در پاسخ به پرسشی درباره مواضع جدیدی با محوریت برگزار نشدن کنسرت در شهرهایی مانند قم سخن می‌گفت، ادامه داد: هر اشکالی که در محتوا و اجرا باشد، نظرات را می‌شنویم؛ اما زمانی که کسی با هستی موسیقی مشکل داشته باشد، ما دیگر نمی‌توانیم کاری انجام دهیم، زیرا این نظر او است.

او اظهار کرد: به‌صورت اساسی، موسیقی جزو بایدهایی است که دارد انجام می‌شود. در تمام مواردی که تا به حال بوده نیز کسی به محتوا رجوع نکرده و همه به حاشیه‌ها توجه کرده‌اند. باید دید مشکل کجاست. حاشیه هم موضوعی نیست که صرفا به ما مربوط شود، بلکه به حوزه‌های دیگر اجتماعی هم مربوط می‌شود و فکر می‌کنم در این موارد بسیاری از سازمان‌ها و نهادها باید دست به دست هم دهند.

مرادخانی تاکید کرد: معاونت هنری سعی می‌کند کارش را به‌نحو احسن انجام دهد و امیدواریم این نگرانی‌ها به‌زودی رفع شود.

معاون امو هنری وزارت ارشاد که در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه «هنر تدبیر» در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، درباره این نمایشگاه گفت: خیلی خوشحالم که دوستان زحمت کشیدند و مجموعه‌ای خوبی را گردآوری کردند. کارهای نمادین آن، بویژه موضوع تورم‌ها، قشنگ است.

وی بیان کرد: البته این نمایشگاه هنگام غروب جلوه بیشتری پیدا می‌کند و امیدوارم زمانی که مردم برای دیدن تئاتر یا برنامه‌های دیگر تالار وحدت به اینجا مراجعه می‌کنند، از این نمایشگاه نیز دیدن کنند.

مرادخانی با بیان این‌که تذکر گاهی مفید است، افزود: من هنگامی که از نمایشگاه دیدن می‌کردم، فکر کردم شاید گاهی ضرورتی پیش بیاید که خودمان یک نمایشگاه بگذاریم و ببینیم چه کارهایی انجام شده است. این کار برای خودمان نیز بازخورد خوبی دارد تا کارهای‌مان را ارزیابی کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز