نمایش «بازمانده‌گان» روایت زندگی سه زوج است که هر کدام به دلایلی در جنگ کربلا همراه امام حسین(ع) نبوده‌اند؛ آن‌ها بر حسب اتفاق با هم روبه‌رو می‌شوند و زندگی و شرایط نرسیدن به کربلا را شرح می‌دهند.

به گزارش مرور نیوز،این نمایش به کارگردانی آرزو کریمی‌زند، چند روزی است در تماشاخانه‌ی «ماه» حوزه هنری روی صحنه رفته است اما عوامل آن از عدم حمایت از آثار مذهبی گله‌مند هستند. 

بازیگر نقش اصلی نمایش «بازمانده‌گان» که دستیار کارگردان کار نیز هست، درباره‌ی اجرای این نمایش به ایسنا گفت: «بازمانده‌گان» یک کار دانشجویی است که با وجود سخت‌گیری‌های حوزه هنری در انتخاب آثار نمایشی، توانسته است نظر مسئولان حوزه هنری را جلب کند و روی صحنه برود. در مدتی هم که از اجرای کار گذشته استقبال نسبت به سایر کارهای آنجا بهتر بوده اما انتظار ما را برآورده نکرده است و انتظار حمایت بیشتری از سوی مخاطبان آثار مذهبی داشتیم.

محمد قائم‌مقامی با بیان اینکه این روزها ذائقه‌ی تماشاگران بیشتر به نمایش‌های کمدی گرایش دارد و از کارهای مذهبی استقبال نمی‌شود،ادامه داد: «بازمانده‌گان» نمایشی عاشورایی است که بخش پایانی آن به مدافعان حرم می‌پردازد. 

او ادامه داد: عدم استقبال مخاطب عام از چنین نمایشی، حتماً نیازمند حمایت ارگانهای مرتبط است اما متأسفانه با تماس‌هایی که با برخی ارگان‌های مربوط داشتیم، حتی حاضر به خرید بلیت با ۸۰ درصد تخفیف هم نشدند و کمبود بودجه را پیش کشیدند!

این بازیگر جوان با این حال از تمدید زمان اجرای نمایش تا یکشنبه 9 آبان ماه خبر داد و گفت: به دلیل اینکه سالن‌های حوزه هنری از سال قبل رزرو شده‌اند، آنجا امکان اجرای بیشتری نیست اما به احتمال زیاد اجرای نمایش در یکی دیگر از سالن‌های تهران تمدید خواهد شد.

آرزو کریمی‌زند، علی واعظی‌پور، زهرا هادیان، سجاد اردانه و زهرا ممتحن از دیگر بازیگران نمایش «بازمانده‌گان» هستند و نویسندگی آن نیز بر عهده‌ی علیرضا پاکزاد و آرزو خلیلی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز