فراخوان بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان اعلام شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ( ۱۵ تا ۲۴ سال) در رشته های ارتباط تصویری (پوستر)، تصویرسازی، حجم، خوشنویسی (نستعلیق)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور(کارتون)، نقاشی، نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب) برگزار می شود.

دفتر هنرهای تجسمی معاونت امور هنری  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها به منظور رقابت در عرصه خلاقیت های هنری، ارتقای تخصصی هنرجویان و با هدف شناسایی و معرفی جوانان با توجه به مؤلفه شایستگی و ارتباط هنری هنرمندان جوان سراسر کشور با حضور استادان با سابقه دانشگاهی و هنرمندان، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان را ۲۶ تا ۳۰  مردادماه امسال در شهرستان تبریز برگزار می کند.

هنرمندان جوان متولد یک فروردین۱۳۷۳ تا ۲۹ اسفند ۱۳۸۲ برای شرکت در این جشنواره می توانند تا روز سوم مردادماه در سایت جشنواره به نشانی www.yafestival.ir  ثبت نام و حداقل سه و حداکثر شش اثر خود را فقط در یکی از رشته های جشنواره ارسال کنند.

بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان دو مرحله دارد که در مرحله نخست هنرمندان جوان در سایت جشنواره ثبت نام و آثار خود را ارسال می کنند و پس از بررسی آثار ارسالی توسط هیات انتخاب، هنرمندان پذیرفته شده در جشنواره  اجرای کارگاهی خواهند داشت و در کارگاه های جشنواره با یکدیگر رقابت می کنند.

مجید ملانوروزی مدیرکل هنرهای تجسمی، رییس شورای سیاستگذاری بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان است و فرح اصولی، محمدعلی بنی اسدی، صداقت جباری، اونیش امین اللهی، جمشید حقیقت شناس، مجتبی آقایی، عبدالرحیم سیاهکارزاده و رضوان صادق زاده اعضای این شورا هستند. رضوان صادق زاده دبیر هنری و عبدالرحیم سیاهکارزاده دبیر اجرایی این دوره جشنواره هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز