محمدصادق اسماعیلی کارگردان مستند سینمایی «زنان ابدی» اظهار داشت: مستند سینمایی «زنان ابدی» داستان زندگی 7 خانم است که در روستایی در مرز کرمان و سیستان و بلوچستان زندگی می‌کنند.

به گزارش مرور نیوز، محمدصادق اسماعیلی کارگردان مستند سینمایی «زنان ابدی» اظهار داشت: مستند سینمایی «زنان ابدی» داستان زندگی 7 خانم است که در روستایی در مرز کرمان و سیستان و بلوچستان زندگی می‌کنند. این هفت زن 20 سال است که شوهرانشان به خاطر حمل مواد مخدر یکجا دستگیر شده و به حبس ابد محکوم شده‌اند. ما یک مستند نیمه‌بلند که حدوداً 36 دقیقه است از این داستان تهیه‌ کرده‌ایم.

وی درباره نحوه آشنا شدن با این داستان بیان کرد: متأسفانه در جنوب شهر کرمان از این دسته از خانواده‌ها زیاد است و اکثر آنها با موضوع مواد مخدر و اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند. این داستان از جمله داستان‌های واقعی است که مغفول مانده و تاکنون به آن پرداخته نشده است.

این کارگردان مستند درباره بازخورد‌هایی که از نمایش این مستند دریافت کرده‌ است، خاطرنشان کرد: مستند سینمایی «زنان ابدی» تنها در یک جشنواره دانشجویی شرکت کرد و توانست تندیس آن جشنواره را به دست آورد. همچنین به تازگی این مستند در بخش مسابقه جشنواره جهانی «درخت طلایی» فرانکفورتپذیرفته شده است.

اسماعیلی درباره نمایش این مستند سینمایی گفت: در تلاش هستیم که مستند «زنان ابدی» را در جشنواره سینما حقیقت و جشنواره فیلم کوتاه تهران به نمایش درآوریم.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز