انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران خواستار رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

به گزارش مرور نیوز، در بخشی از اطلاعیه این انجمن با توجه به فعالیت های دکتر صالحی امیری و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی آمده است:

«نمایندگان محترم می‌دانند که وزارتخانه‌ای گسترده با انواع و اقسام فعالیت‌های متنوع نمی‌تواند با سرپرست اداره شود، از سوی دیگر دکتر صالحی امیری نشان داده است که می‌تواند فرد مورد اعتمادی برای تغییرات ساختاری این وزارتخانه بسیار کلیدی فرهنگی باشد.

ما اطمینان داریم با رای اعتماد شما، فعالیت‌های دکتر صالحی امیری برای اجرای برنامه‌ای که به مجلس تقدیم کرده است شروع و در کمتر از چند ماه طلایه این اقدامات روشن خواهد شد.

ما قطعا امیدواریم همان گونه که انتظار می‌رود، دکتر صالحی پس از رای اعتماد در جهت کوچک کردن ساختار وزارتخانه و عدم تصدیگری دولت گام های اساسی بردارد و اجازه ندهد این وزارتخانه پیش از این فربه گردد.

ما اطمینان داریم دکتر صالحی پس از انتخاب در جهت شفاف‌سازی مالی معاونت‌ها اقدام اساسی خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که جمعی با پول بیت‌المال برای خود و یاران غیر کارشناس خود پست و پروژه تعریف کنند.

ما امیدواریم وزیر آینده فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجوزهای صادره وزارتخانه احترام گذاشته و اجازه ندهد برخی با عدم اجرای این مجوزها، دولت تدبیر و امید را به چالش بکشند.

انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران امیدوار است با رای اعتماد شما،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بتواند شأن این وزارتخانه را به اهمیتی که انتظارش می‌رود بازگرداند. بی‌گمان ما در صورت عدم تحقیق وعده‌های دکتر صالحی، اولین شاکی ایشان به ریاست محترم جمهوری و  نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خواهیم بود.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز