آیت‌الله نوری همدانی گفت: امروز خواسته مردم مبارزه با فساد است. عده‌ای می‌خواهند مردم درمقابل فساد سکوت کنند

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله نوری همدانی این مرجع تقلید در دیدار عده‌ای از فعالان فرهنگی، فرهنگ را اساس هر کشور دانست و گفت: فرهنگ باید مطابق قرآن باشد.

وی فرهنگ قرآن را عزت‌طلبی، مبارزه با ظلم و فساد و بی‌عدالتی عنوان کرد و افزود: نظام اسلامی باید پیشتاز در این موضوعات باشد. امروز خواسته مردم مبارزه با فساد است. عده‌ای می‌خواهند مردم درمقابل فساد سکوت کنند، چطور می‌شود یک کارگر یک حقوق مختصر بگیرد ولی فلان آقا اختلاس میلیاردی انجام دهد یا آن دیگری حقوق نجومی بگیرد، این ظلم است که در یک خانه چند جوان تحصیل کرده بیکار باشند و پدر در مقابل آنها شرمنده شود.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: امروز مشکلات اقتصادی که با مدیریت صحیح قابل حل است مردم را آزار می‌دهد. کشور منابع کافی دارد و با یک مدیریت صحیح مشکلات حل خواهد شد، بنده از ابتدا به مسئولان گفتم همه چیز را با برجام گره نزنید طرف مقابل قابل اعتماد نیست شما زحمت می‌کشید قصد شما هم حل مشکلات است اما خوی استکباری در طرف مقابل مذاکرات نمی‌گذارد ایران به حق خود برسد.امروز هم به مسئولان عرض می‌کنم گول وعده‌ها را نخورید، عده‌ای هم دلخوش به مذاکره مجدد و به ذلت کشاندن کشور نباشند همت به خرج دهید با توان و نیروی جوان و با نشاط و با انگیزه داخل کار کنید مشکلات حل می‌شود، اما اگر باز چشمتان به خارج باشد روز بروز بدتر خواهد بود.

آیت‌الله نوری همدانی توجه به تذکرات رهبری را مهم دانست و فرمود: همه دیدیم آنچه ایشان گفتند درست بود چون ایشان جربه خیانت‌های آمریکا در دوران پس از انقلاب را داشته‌اند، تفرقه و اختلاف در زمان کنونی خواست دشمن است همه مسئولان کمک کنند نظرات رهبری عمل شود و اجازه موج سواری دشمنان را ندهند.

وی افزود: امروز مردم ناراحت و معترض هستند و حق با مردم است اما مراقب عناصر نفوذی برای به انحراف کشاندن خواسته مردم باشند، مسئولان نیز اقدام عاجل برای رفع مشکلات و مدیریت بازار داشته و به داد اقشار ضعیف جامعه برسند.

این مرجع تقلید برخورد با کسانی که به اقتصاد کشور آسیب می‌رسانند و مردم را دچار مشکل می‌کنند را در هر سطحی که هستند خواستار شد و با بیان اینکه دوقطبی کردن جامعه بسیار خطرناک است گفت:  جامعه نباید دوقطبی شود ولی نمی‌دانم چرا بعضی‌ها اصرار دارند که جامعه را با سخنان بی‌خود که ثمری برای کشور و نظام و مردم ندارد ملتهب و دوقطبی کنند. بجای این حرف‌ها به مردم خدمت کنید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز