مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در اولین جلسه از هم‌اندیشی اساتید در قالب طرح شهید شهریاری به نقش اساسی اساتید در ترویج فرهنگ و تربیت در دانشگاه اشاره و تاکید کرد: فرهنگ جزو رسالت های اصلی دانشگاه در کنار رسالت علمی و پژوهشی می‌باشد.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام انوری با بیان این مطلب به فاصله عمیق بین اساتید و متولیان فرهنگی تربیتی دانشگاه اشاره کرد و افزود: بزرگترین ضعف که باعث این شکاف شده است ضعف در برنامه ریزی فرهنگی بوده است که دلایل متعددی دارد. با هم اندیشی اساتید نخبه و مسوولان و متولیان فرهنگی دانشگاه این ضعف و شکاف از بین خواهد رفت.

حجت الاسلام انوری در ادامه به ظرفیت بالای فرهنگی اساتید دانشگاه تبریز اشاره کرده و عدم بکار گیری آن را وجود شکاف بین واحدهای فرهنگی و اساتید دانست.

وی ضرورت پرداختن به مباحث فرهنگی را از برنامه های مهم این برهه از زمان دانست و نقش اساتید در این امر را مهم و تاثیر گذار بر شمرد و افزود: گروه های مختلفی در این زمینه برنامه ریزی کرده اند، که ناکارآمدی برنامه‌های گذشته فرهنگی در این زمینه به دلیل نگاه به صورت یک کار فرهنگی به  این امر بوده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، مسوول نهاد رهبری دانشگاه تبریز در پایان هدف از اجرای طرح شهید شهریاری را همکاری و همفکری اعضای هیأت علمی بر شمرد و از بین بردن شکاف بین اساتید نخبه و مسوولان فرهنگی دانشگاه را از ضرورت پیشبرد برنامه های فرهنگی دانست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز