مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از تقسیم‌بندی سینماهای کانون سراسر کشور به گروه‌های مختلف خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، محمدرضا کریمی‌صارمی با اعلام این خبر در آستانه‌ی اجرای طرح کانون نمایش در 32 سالن سینما افزود: سالن‌های سینمای سراسر کشور به گروه‌های «الف، ب و ج» تقسیم‌بندی می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سالن‌هایی که پتانسیل اکران دارند در گروه الف قرار می‌گیرند و سالن‌های چند منظوره نیز مجهز و جزء گروه ب محسوب می‌شود و گروه ج سالن‌های کتاب‌خانه‌ای کانون است که فعالیت‌های مختلفی در آن صورت می‌گیرد و با یک پرده نمایش به صورت ریل تبدیل به سالن سینما می‌شود. 

مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون تصریح کرد: بیش از 400 سالن نمایش فیلم در سراسر کشور شناسایی شده که دارای شناسنامه هستند.

کریمی‌صارمی همچنین گفت: بچه‌های دنیا از فیلم‌های کودک بهره‌ زیادی برده‌اند و با اجرای طرح «کانون نمایش» در صدد هستیم تا کودکان و نوجوانان ایرانی نیز این فیلم‌ها را تماشا کنند.

این مدیر کانون با بیان این‌که در آینده نزدیک فیلم‌های خوب جهان خریداری می‌شود، افزود: در عین حال قصد داریم فیلم‌های جشنواره‌های همدان، فجر، رشد و اصفهان را برای اکران خریداری کنیم.

کریمی‌صارمی با بیان این‌که ترویج فرهنگ سینما هدف اصلی کانون در این طرح است، افزود: یک‌پارچه‌سازی، فعال‌ کردن سینماها، هدف‌مند کردن سینمای کشور، جذب مخاطب، اکران فیلم برای کودکان و نوجوانان در طرح «کانون نمایش» تعریف شده است.

او توضیح داد: طرح «کانون نمایش» و حمایت از آثار کودکان و نوجوانان اتفاق بزرگی است که به نام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ثبت می‌شود و آیندگان از آن یاد خواهند کرد.

کریمی‌صارمی با اشاره به این‌که سینمای کودک تاکنون جوایز متعددی را دریافت کرده است، اضافه کرد: در سینمای کودک سبکی به نام سینمای کانون وجود دارد که همه از آن یاد می‌کنند.

وی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: واحد سیار فیلم در کنار «کانون نمایش» راه‌اندازی می‌شود تا در مناطق محروم نیز نمایش فیلم برای کودکان و نوجوانان داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز