پروانه معصومی سومین مستند خود را درباره مادر یک قهرمان ورزشی آماده نمایش کرده است و از کیفیت پایین فیلمنامه هایی که می خواند معترض است.

پروانه معصومی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون در گفت وگو با خبرنگار مرور نیوز درباره برنامه های کاری خود گفت:در تلویزیون فعلا کاری ندارم و اخیرا بعد از چند ماه یک فیلمنامه خواندم که بسیار از آن لذت بردم و خوشحال شدم که بالاخره یک قصه قشنگ را خوانده ام.

وی با انتقاد از کیفیت فیلمنامه هایی که اخیرا خوانده است،گفت:در دو ماه گذشته چند فیلمنامه به دستم رسید که از خواندن آنها احساس ناراحتی به من دست داد چون قصه هایی که خواندم حتی قابلیت فیلم شدن هم ندارد اما به عنوان فیلمنامه آماده تولید بودند!

وی با اشاره به آماده شدن جدیدترین مستندش درباره مادر رضا سوخته سرایی قهرمان ملی کشتی گفت:کمی قبل از المپیک برای پخش این مستند با یکی از شبکه های تلویزیونی تماس گرفتم و با توجه به مناسب بودن این مستند در تشویق و تهییج قهرمانان ورزشی و مردم پیشنهاد پخش آن را مطرح کردم.متاسفانه تلویزیون در ادامه تماسی با من نگرفت و سابقه کاری من نیز این اجازه را به من نمی دهد که چند بار یک مساله را پی گیری کنم به همین خاطر فعلا در زمینه نمایش آن تامل کرده ام.

بازیگر سریال«یوسف پیامبر»درباره انگیزه خود برای ساخت این مستند گفت:همیشه این دغدغه را داشتم که بدانم مادران قهرمانان ورزشی به خصوص ورزشکارانی که برای مسابقه به خارج از کشور میروند چه احساسی دارند و چه حال و هوایی در دل آنها است.این مساله را همیشه در ذهنم داشتم تا سال 1387موقعیتی برایم پیدا شد که بتوانم به این سوال پاسخ دهم.

معصومی در ادامه گفت:سال 1387 برای ساخت سریال«مثل هیچکس»به روستای علی آباد کتول رفته بودیم و در میان کار،یک هفته تعطیلی داشتیم.همان زمان مادر آقای سوخته سرایی قهرمان کشتی هم سکته کرده بود و پساز طی مراحل درمانی در تهران،ایشان را برای استراحت به این روستا آورده بودند.یک هفته تعطیلی بهترین فرصت برای این بود که جواب سوالم را پیدا کنم و به همین خاطر با فیلمبردارم و دستیارش در رشت تماس گرفتم و در چند روزی که تعطیل بودم،تصویربرداری این مستند را انجام دادم.

وی افزود:چند سال این تصویرها در آرشیو بود که سرانجام خانم ژیلا ایپکچی تدوین گربا سابقه آنها را مونتاژ کرد و این مستند با مدت زمان بیست دقیقه،هم اکنون آماده نمایش است که در بهترین فرصت به نمایش در بیاید.

معصومی با بیان خاطره ای از زمان ساخت این مستند گفت:مادر آقای سوخته سرایی زمان ساخت این مستند به من می گفت که وقتی فرزندش مسابقه می دهد هرگز مسابقه را از تلویزیون نگاه می کند و در اتاق دیگری می نشیند و اگر فرزندش برنده مسابقه باشد تنها انتهای مسابقه را می بیند.ساخت این مستند برایم خیلی خوب بود و مهم اینبود که احساس و دغدغه قلبی خود را به مخاطب منتقل کنم.

پروانه معصومی با نام اصلی سکینه کبودرآهنگی زاده 1323 در تهران است. او تحصیلاتش را در دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی) تمام کرد. نخستین بار در سال 1350 در فیلم کوتاه «سفر» به عنوان بازیگر بازی کرد. معصومی در سالهای مختلف زندگی حرفه ای اش توانسته با کارگردانانی نظیر ناصر تقوایی، هژیر داریوش، رسول صدرعاملی، ابراهیم وحیدزاده و جلال مقدم همکاری کند. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز