سری دوم مجموعه مستند خارج از دید 20 دی ماه روی آنتن شبکه افق می رود.

به گزارش مرور نیوز، سری نخست مجموعه خارج از دید مستندی بود در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری سال 88 بود. سری دوم این مجموعه نیز روایتی است موشکافانه و دقیق از مداخله دشمنان در امور داخلی کشور طی سال های بعد از پیروزی انقلاب و در واقع به لایه های مختلف پروژه نفوذ می پردازد.

در این مستند ابتدا به حماسه 9 دی مردم ایران برای خاموش کردن آتش فتنه اشاره می شود و سپس به همین بهانه، حوادث و وقایعی که طی سال‌های پس از آن تا کنون اتفاق افتاده اند مورد بررسی قرار می گیرند.

جنگ نرم موضوع اصلی و محوری این مجموعه مستند است و بر همین اساس به موضوعاتی همچون نفوذ و شبکه‌سازی سرویس‌های جاسوسی بیگانه می پردازد؛ پروژه هایی که توسط موسسه هایی مانند «وودرو ویلسن» و «نایاک» تدارک دیده شدند.

نفوذ در جامعه نخبه و شناسایی و رصد نقاط نفوذ برای جاسوسی اطلاعات و تزریق اندیشه‌های غرب‌گرایانه در سطوح مختلف جامعه ایرانی، از دیگر مباحثی است که در «خارج از دید 2» به آنها اشاره می شود.

سری دوم مجموعه مستند «خارج از دید» به کارگردانی مهدی نقویان، از پنجشنبه 20 دی ماه هر روز ساعت 20:20 روی آنتن شبکه افق می رود و تکرار آن روز بعد ساعت 13:10 پخش می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز