سازمان بسیج هنرمندان درباره حاشیه‌های افتتاحیه جشنواره فیلم فجر و تک‌خوانی زن در این مراسم، بیانیه‌‌ای صادر کرد.

به گزارش مرور نیوز، این بیانیه به شرح ذیل است :

سلام خدا بر شهیدان راه حق و امام شهیدان که انقلاب اسلامی ایران میراث مجاهدت‌های ایشان است و دهه فجر سالگشت یادآوری راه پاکشان.

دهه فجر، سالگرد پیروزی انقلابی است اسلامی، که با زعامت حضرت امام خمینی (ره)، پرچم دار آزادی، آزادگی و طلایه دار تمدن معنوی در جهان بوده و هست. امروز که در آستانه چهلمین سالگرد آن هستیم، خدای را شاکریم که به مدد این انقلاب جهانی، اندیشه و هنر ایرانی راه اعتلا و پیشرفت را پیموده و در عرصه بین‌الملل سروری کرده و می‌درخشد. به خود می بالیم که اکنون به جای سینمایی سرشار از پلشتی و انحرافات اخلاقی و انسانی، که در قبل از انقلاب، مروج فساد و دین زدایی بود، صاحب سینمایی هستیم که آثار تولیدی آن در چهل سال گذشته، تحسین جهانیان را در پی داشته است. 

از آن جا که شاکله نظام مقدس جمهوری اسلامی نظامی بر پایه عدالت و آزادگی است، همگان، حتی مخالفان نظام، به صورت علی السویه، اجازه و زمینه فعالیت و پیشرفت در عرصه و حرفه مورد علاقه خود را دارند. بدیهی است که رسالت جشنواره جشنواره فیلم فجر، بزرگداشت، معرفی و تبلیغ دستاورد های انقلاب اسلامی است. هیچگاه انتظار نمی رود که این رویداد پر مخاطب که برپایه ی آن با نام فجر انقلاب اسلامی عجین شده، تبدیل به تریبونی برای مخالفان و معاندان همین انقلاب شود. دبیر جشنواره، در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سخنان خود را با نام و یاد شهدای انقلاب آغاز می‌کنند، و در ادامه، آنچه به چشم می‌آید، خلاف راه و آرمان شهداست. گویی اپوزیسیونی در خارج از مرزهای ایران، برای مقابله با نظام اسلامی، جشن گرفته است.

چه اینکه این افتتاحیه، از دبیر جشنواره فیلم فجر، که سابقه مقایسه هنرمندنمای مرتد خارج‌نشین با شهیدان والامقام و حمایت از فرقه ضاله بهاییت و حمایت بی‌دریغ از جریانات ضدارزش را در پیشینه خود داشته، عجیب و  بعید نیست.  افتتاحیه‌ای که شاهد حضور برخی از چهره‌هایی است که در قامت سخنران و هیات تقدیر شونده، هر چه بی ربط و ناصواب را به پیکره انقلاب اطلاق کرده و با بی پروایی تمام، اسلام را مورد هتاکی قرار می دهند.

حیرت آور است که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که فردی حوزوی و از چهره‌های متدین است در مجلس حضور دارد، و به احترام هنرمندان از سخنرانی پرهیز کرده و وقتش را در اختیار هنرمندی قرار می‌دهد که نه تنها مسئولین انقلاب اسلامی بلکه تاریخ دین مبین اسلام را با خطاب «راویان ۱۴۰۰» ساله مورد هتاکی و هجو قرار می‌دهد، از طرف دیگر در حضور وی خواننده زن به آوازخوانی و تکخوانی می‌پردازد و شوربختانه او هیچ واکنشی نسبت به گردانندگان برنامه که بر سبیل اتفاق زیردستان وی نیز می‌باشند نشان نمی دهد.

جناب آقای دکتر صالحی! وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران؛ به واقع از حضرتعالی انتظار می رفت که اگر توان کنترل یا برخورد با افراد زیردست و نامدیرانِ خود در این برنامه را ندارید لااقل به عنوان یک چهره انقلابی و حوزی به نشانه اعتراض این مجلس را ترک می‌نمودید، یادتان باشد که شما وزیر یا مدیر جناح یا گروه خاص یا یک شرکت خصوصی نیستید بلکه شما وزیر جمهوری اسلامی هستید که وظیفه دارد از کیان انقلاب اسلامی و نظام مقدس اسلامی صیانت نماید.

جناب آقای صالحی! یادتان باشد که ملت انقلابی و جریان فرهنگی انقلاب اسلامی همواره این نادرستی‌ها را دیده و بی تفاوت از کنار آن رد نشده است، آن سرچشمه زلال فکری و آن نیروی عظیم انقلابی که در سال ۵۷ انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند امروزه با قدرت بیشتر در حال بازسازی تمدن اسلامی است و این نیروی انقلابی همواره نادرستی ها و کژی ها را از سر راه خود برداشته و به پیش می رود .حاشا که وابستگی های جناحی و گروهی ، شما را برآن دارد که چشم بر حقایق بسته و پشتبیان افرادی باشید که با پول های کثیفِ جناح های سیاسی و بنگاه های اقتصادی گروهی معدود را در سینمای ایران همواره بر سر کار نگه داشته و خود را فراتر از سینما، کشور و اسلام می دانند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز