نشان شانزدهمین جشنواره بیگ‌اسکای آمریکا به محمدرضا وطن‌دوست تهیه‌کننده و کارگردان فیلم مستند لوتوس اهدا شد .

به گزارش مرور نیوز، مستند لوتوس  که یکی از آثار منتخب بخش مسابقه Mini-Doc بیگ‌اسکای بود، در آئین پایانی این رویداد موفق به کسب جایزه نگاه هنری  از این جشنواره معتبر شده بود اما به دلیل صادر نشدن ویزا، محمدرضا وطن‌دوست امکان حضور در جشنواره را پیدا نکرد و جایزه او به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ارسال شد.

نشان معتبر «بیگ‌اسکای» آمریکا عصر دیروز 19 اسفند 97 توسط سیّدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد به وطن‌دوست اهدا شد. 

در این جلسه، علی طالبی فیلمبردار «لوتوس»، شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی، شیرین نادری مدیر بین‌الملل، بهمن نورایی مدیر بازرگانی و داور بخش مستندهای بلند «بیگ‌اسکای» و سهراب شاه‌محمد کارشناس بین‌الملل حاضر در جشنواره «بیگ‌اسکای» حضور داشتند.

در بخش Mini-Doc Competition شانزدهمین دوره جشنواره «بیگ‌اسکای»، وطن‌دوست با مستندسازانی از کشورهای آمریکا، انگلیس، آفریقای‌جنوبی، مالاوی، زامبیا و هند به رقابت پرداخته بود.

در بیانیه هیأت داوران این جشنواره آمده بود: «ما تصمیم گرفتیم جایزه نگاه هنری را به فیلمی بدهیم که چیره‌دستی و هنر در آن متمایز بود. به خاطر به کارگیری کنترل‌شده و عمدی گام فیلم، نور طبیعی و میزانسن، تمرکز منظم روی مأموریت جان‌فرسا و منحصر به فرد یک زن و همچنین بُن‌مایه‌های ذهنی خلاقانه سرشار از سمبولیسم و احساس، این جایزه را به «لوتوس» تقدیم می‌کنیم.»

در این مستند داستانی، زندگی پیرزنی را می‌بینیم که 12 سال در انتظار مجوز ورود به جزیره نشسته است تا به دیدار تنها ساکن آن برود...

شانزدهمین دوره جشنواره بیگ‌اسکای  آمریکا در تاریخ 15 تا 24 فوریه 2019 برابر با 26 بهمن تا 5 اسفند 1397 در شهر کوهستانی میسولا، ایالت مونتانا آمریکا برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز