تاریخ برگزاری هفتاد و هفتمین دوره جوایز سینمایی گلدن گلوب مشخص شد.

به گزارش مرور نیوز، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که مسئولیت برگزاری جوایز سینمایی سالانه گلدن گلوب را بر عهده دارد، تاریخ هفتاد و هفتمین دوره این جشنواره در سال ۲۰۲۰ را مشخص کرد. طبق اعلام این سازمان مراسم گلدن گلوب در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۵ دی ۹۸) برگزار خواهد شد.

جشنواره گلدن گلوب به صورت زنده از شبکه NBC در بیش از ۲۲۰ کشور به صورت جهانی پخش خواهد شد. دوره گذشته این جشنواره با ۱۸.۶ میلیون بیننده افزایش ۴ درصدی را در تعداد مخاطبان خود نسبت به سال ۲۰۱۸ تجربه کرد.

این مراسم دو روز قبل از انتخاب نامزد‌های اولیه اسکار (۷ ژانویه) برگزار می‌شود و به نظر می‌رسد همین فاصله کم، باعث شود برخلاف دوره‌های قبل انتخاب های گلدن گلوب روی انتخاب نامزدهای اسکار ۲۰۲۰ تاثیر نگذارد. 

شایان ذکر است نامزد‌های دوره ۹۲ اسکار، در تاریخ ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) و خود جشنواره نیز در تاریخ ۹ فوریه (۲۰ بهمن) برگزار خواهد شد.

سال گذشته گلدن گلوب که در بِوِرلی هیلتون برای اولین بار به صورت مشترک توسط «ساندرا اوه» و «آدام سمبرگ» اجرا شده بود، برترین‌های فیلم و سریال را مشخص کرد که «کتاب سبز» جایزه بهترین فیلم موزیکال وکمدی را دریافت کرد و موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم از آکادمی اسکار نیز شد. همچنین فیلم «بوهیمین راپسودی» نیز جایزه بهترین فیلم درام گلدن گلوب را از آن خود کرد.

جوایز برترین بازیگران در نقش‌های اصلی و مکمل نیز به رامی مالک، کریستین بیل، گلن کلوز و اولیویا کلمن رسید و لیدی گاگا نیز برای ترانه «کم عمق» برای فیلم «ستاره‌ای متولد می‌شود» جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز