کتاب میراث تمدنی و فرهنگی ایران و جهان مالایی: یک گفتمان فرهنگی که توسط عبدالرضا عالمی پژوهشگر ایرانی مقیم مالزی تألیف شده است، در مراسم جایزه ملی کتاب مالزی به عنوان برگزیده بخش فرهنگی انتخاب شد.

به گزارش مرور نیوز، کتاب میراث تمدنی و فرهنگی ایران و جهان مالایی: یک گفتمان فرهنگی  در مراسم جایزه ملی کتاب مالزی به عنوان برگزیده بخش فرهنگی انتخاب و از تدوین‌کنندگان آن تقدیر شد.

این کتاب توسط عبدالرضا عالمی پروهشگر ایرانی مقیم مالزی و پرفسور سید فرید العطاس استاد دانشگاه سنگاپور ویرایش و با حمایت رایزنی فرهنگی ایران در مالزی  توسط انتشارات GERAKBUDAYA ENTERPRISE مالزی در آذر ماه ۱۳۹۷ منتشر شده است.

جایزه ملی کتاب مالزی به صورت سالانه در حاشیه نمایشگاه بین المللی کتاب مالزی با تلاش بنیاد توسعه کتاب مالزی و انجمن کتاب ملی مالزی برگزار می شود امسال سازمان یونسکو و دبیرخانه کوالالامپور پایتخت جهانی کتاب ۲۰۲۰ در برگزاری این برنامه مشارکت داشتند.

امسال این برنامه با انتخاب  ۳۸ نفر از برگزیدگان برتر کتب منتشره در سال قبل در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی و... و با حضور خالد عبدالصمد وزیر امور فدرالی مالزی برگزار شد.

کتاب «میراث تمدنی و فرهنگی ایران و جهان مالایی:یک گفتمان فرهنگی» منتخبی از مقالات ارائه شده در کنفرانس بین‌المللی «میراث تمدنی و فرهنگی مشترک ایران و جهان مالایی زبان» است که با تلاش رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی و همکاری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه‌های مالایا، دانشگاه ناتینگهام کوالالامپور، دپارتمان مطالعات مالایی دانشگاه ملی سنگاپور و موسسه Asia WE درک والالامپور برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز