جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ ۲۹ و ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۸ در تالاب کجی نمکزار نهبندان واقع در خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، بلقیس افضلیان دبیر جشنواره گفت: در این دوره جشنواره ۲۵ گروه دونفره در بخش مسابقه، ۱۵ گروه بومی و ۱۰ نفر از اساتید برجسته انجمن مجسمه‌سازان ایران شرکت خواهند داشت.

مسئول کارگاه جشنواره ادامه داد: ما در سال ۹۶ فراخوانی برای دومین جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی منتشر کردیم که متاسفانه به علت خشکسالی و مناسب نبودن فضای جوی، جشنواره در سال ۹۷ برگزار نشد و اکنون که آب و هوا و وضعیت محیطی تالاب آماده برگزاری جشنواره است؛ دومین دوره این رویداد را با حضور ۲۵ گروه دو نفره شامل یک هنرمند اصلی و یک دستیار در روزهای ۲۹ و ۳۰ فروردین ماه برپا خواهیم کرد.

این کارشناس هنری اداره کل خراسان جنوبی گفت: این دومین دوره جشنواره مجسمه‌های نمکی در حوزه ملی است، در صورتی که ما پیش از این نیز جشنواره را در محدوده منطقه‌ای و استانی برگزار کرده بودیم. در روز اختتامیه داوران ۵ گروه را به عنوان گروه برتر معرفی کرده و جوایزی به آنها اهدا خواهد شد.

او با بیان اینکه گروه‌های بومی همیشه در کنار ما هم حضور داشتند. افزود: هنرمندان بومی و محلی همیشه در بخش جنبی جشنواره در کنار ما حضور داشتند آنها در این دوره نیز آثاری را خلق خواهند کرد که به صورت جداگانه داوری شده و جوایزی نیز به آنها تعلق خواهد گرفت. این گروه ها در واقع هنرمندان منطقه‌ای روستاهای اطراف هستند که در کنار ما شروع به فعالیت خواهند کرد.

دومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی از عصر ۲۸ فروردین ماه با برگزاری کارگاه توجیهی آغاز می‌شود و بعد از ظهر ۳۰ فروردین با برپایی مراسم اختتامیه و معرفی گروه‌های برتر پایان می‌یابد.

این رویداد هنری با حمایت اداره هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کیلومتر ۱۰۰ جاده بیرجند به نهبندان، تالاب کجی نمکزار نهبندان برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز