فیلم درساژ در جشنواره فیلم اروگوئه با فیلم‌هایی از کشورهای برزیل، پرتغال، فرانسه، مکزیک، آرژانتین، رومانی، چین، روسیه و صربستان به رقابت می‌پردازد.

به گزارش مرور نیوز، فیلم درساژ  به تهیه کنندگی روح الله برادری و سمیرا برادری پیش از این در جشنواره‌های مهم و متعدد جهانی حضور داشته و جوایز معتبری از جمله تقدیر ویژه هیأت داوران بخش نسل  جشنواره برلین و سیمرغ بهترین فیلم اول جشنواره جهانی فجر را دریافت کرده است.

‎در این فیلم سینمایی علی مصفا، شبنم مقدمی، هوشنگ توکلی، علیرضا ثانی‌فر، علیرضا آقاخانی، سیامک ادیب، جلال فاطمی، لویی سیفی، یسنا میرطهماسب، باسط رضایی، به‌آفرید غفاریان، شایان فصیح‌زاده، رامبد مطلبی و با معرفی نگار مقدم به ایفای نقش می‌پردازند. پخش بین‌المللی این فیلم بر عهده کمپانی دریم لب با مدیریت نسرین میرشب است.

اما در بخش پانورامای فیلم‌های بلند بین‌الملل جشنواره اروگوئه ، فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» به نمایندگی از سینمای ایران به روی پرده می‌رود و در بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه سی و هفتمین جشنواره فیلم اروگوئه نیز دو فیلم «وقت نهار» به کارگردانی علیرضا قاسمی و «در خلاف جهت ساعت» (ایران، اسپانیا) ساخته پدرام یزدانی به نمایش گذاشته خواهند شد.

سی و هفتمین جشنواره فیلم اروگوئه از تاریخ ۱۷ تا ۲۸ آوریل (۲۸ فروردین تا ۸ اردیبهشت) برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز