انیمیشن داستان اسباب‌بازی ۴ با فروش ۵۸ میلیون دلاری، مجموع فروش گیشه آمریکای خود را در دومین هفته اکران به ۲۳۷ میلیون دلار رساند.

به گزارش مرور نیوز، انیمیشن داستان اسباب‌بازی ۴ به چهارمین فیلم پرفروش سال سینمای آمریکا تبدیل شد. این انیمیشن که محصول مشترک دیزنی و پیکسار است در این هفته ۸۰ میلیون دلار نیز در سایر کشورها فروخت تا جمع فروش جهانی آن تا به امروز به ۴۹۶ میلیون دلار برسد.

داستان اسباب‌بازی ۴ را جاش کولی  با فیلمنامه‌ای از ویل مک‌کارمک و استفنی فولسوم کارگردانی می‌کند. قسمت جدید این انیمیشن پس از یک وقفه ۹ ساله و با گذشت بیش از ۲۰ سال پس از ساخت قسمت اول آن به سینما آمده است. تام هنکس، تیم آلن، کیانو ریوز و جردن پیل از شاخص‌ترین صداپیشگان این فیلم هستند.

اما فیلم ترسناک آنابل: به خانه بازمی‌گردد، که هفتمین قسمت از مجموعه فیلم احضار روح  است با فروشی بالغ بر ۳۱ میلیون دلار در رتبه دوم جدول هفتگی فروش سینمای آمریکا پس از داستان اسباب بازی ۴ قرار گرفت.

کارگردانی و نویسندگی فیلم آنابل بازمی‌گردد بر عهده گری دوبرمن است و پاتریک ویسلون، ورا فارمیگا  و مک‌کنا گریس بازیگران اصلی این فیلم هستند. این فیلم همزمان در آمریکا در گیشه بین‌الملل نیز به روی پرده رفت و به فروش ۵ میلیون دلاری در سایر کشورها دست یافت تا فروش جهانی خود را در هفته نخست اکران به ۷۶ میلیون دلار رسانده باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز