فیلم سینمایی علاءالدین با فروش ۹۰۰ میلیون دلاری در گیشه جهانی به عنوان یکی از موفق‌ترین فیلم‌های سال جاری نام خودر ا ثبت کرد .

به گزارش مرور نیوز، فیلم سینمایی علاالدین  محصول کمپانی دیزنی با فروش ۹۰۰ میلیون دلاری در گیشه جهانی به عنوان یکی از موفق‌ترین فیلم‌های تاریخ این استودیو تثبیت شد.

این فیلم تا روز جمعه ۸۹۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش داشت و پس از آن با عبور از مرز ۹۰۰ میلیون دلاری به شش فیلم پرفروش دیزنی شامل «دیو و دلبر» با ۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون دلار، «کتاب جنگل» «آلیس در سرزمین عجایب» و سه فیلم «دزدان دریایی کارائیب» ملحق شد. «علاءالدین» پنجاه و پنجمین فیلم تاریخ سینما است که از مرز ۹۰۰ میلیون دلاری عبور می‌کند.

موفقیت چشمگیر دیزنی در سال جاری «علاءالدین» را در رده سوم موفق‌ترین فیلم‌های این کمپانی در دو بخش خانگی(آمریکای شمالی) و جهانی پس از انتقام‌جویان: پایان بازی و فیلم سینمایی کاپیتان ماروِل  جای می‌دهد. این فیلم البته در بیرون از بخش «دنیای سینمایی ماروِل» تا این لحظه جایگاه برترین فیلم را به خود اختصاص داده است.

در این فیلم انیمیشن «ویل اسمیت» در نقش جنی، «منا مسعود» در نقش «علاءالدین»، «نائومی اسکات» در نقش جازمین و «مروان کنزاری» در نقش جعفر هنرآفرینی کرده‌اند. گای ریچی  نیز کارگردانی این فیلم لایو انیمیشن را برعهده داشته است.

علاءالدین در بخش فروش جهانی در ژاپن با ۷۲ میلیون دلار، کره جنوبی با ۶۳ میلیون دلار، چین با ۵۳ میلیون دلار، بریتانیا با ۴۳ میلیون دلار و مکزیک با ۳۲ میلیون دلار به ترتیب بیشترین فروش را داشته‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز