​انیمیشن سینمایی آخرین داستان به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر که تاکنون ۹ جایزه ملی و بین المللی را کسب کرده قرار است در ۳۲ کشور همچون آمریکا، روسیه، اسپانیا، سوئد، یونان و نروژ به نمایش در می‌آید.

به گزارش مرور نیوز، اکران جهانی انیمیشن آخرین داستان با کشورهای سوئد، فلاند و نروژ از اول سپتامبر آغاز می‌شود و با نمایش در کشورهای روسیه، ارمنستان، آذربایجان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، اوکراین، کشورهای حوزه بالتیک (لتونی، لیتوانی، استونی)، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، گرجستان، اوستیای جنوبی و مولداوی از اول اکتبر ادامه پیدا می‌کند.

اکران این انیمیشن در کشور آمریکا از ۲۷ سپتامبر آغاز می‌شود و نمایش آن در کشور اسپانیا و ۱۳ کشور از منطقه اروپای جنوب شرقی شامل: یونان، آلبانی، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کرواسی، کوزوو، مونته نگرو، مقدونیه شمالی، رومانی، صربستان و اسلوونی به شکل وی او دی از اول اکتبر ادامه پیدا می‌کند.

آخرین داستان با برداشتی آزاد از شاهنامه ، قصه ضحاک ماردوش، کاوه آهنگر و آفریدون را روایت می‌کند. شرکت sky entertainment در کنار استودیو هورخش پخش جهانی انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» را بر عهده دارد.

این انیمیشن اولین انیمیشن بلند سینمایی تولیدشده در استودیو هورخش است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز