فرماندار خرم‌آباد گفت: با کسانی که به بهانه عاشورا درختان بومی و کهن را قطع کنند، برخورد جدی خواهد شد.

حبیب‌الله خجسته پور «در جلسه‌ای که جهت هماهنگی مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار شد گفت: سه موضوع مهم و اساسی مدنظر است که باید به آن‌ها توجه شود؛ تأمین امنیت این مراسمات، بعد فرهنگی مذهبی و بحث تخریب جنگل‌ها و محیط زیست.

وی افزود: متأسفانه عده‌ای فرصت‌طلب به نام عاشورا درختان کهن و بومی را قطع می‌کنند و یا زمین‌های کشاورزی خود را گسترش می‌دهند که با این دسته افراد برخورد جدی خواهد شد.

در ادامه فرماندهی انتظامی شهرستان خرم‌آباد اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم گروه‌های تروریستی و تکفیری، ضربه زدن به مراسمات دینی مذهبی مردم است که با هوشیاری نیروهای امنیتی و انتظامی و همچنین همکاری خوب مردم، تاکنون موفق نشده‌اند، اما این تهدیدها امسال جدی‌تر است و انتظار می‌رود که همه هم استانی‌ها به هرگونه افراد و وسایل مشکوک حساس و پلیس را سریعاً مطلع سازند.

نجفی یکی از مشکلات موجود در مراسم تاسوعا و عاشورا را حضور تعداد زیادی از علم‌های هیئات دانست که دلیل اصلی انسداد خیابان‌ها و ترافیک است.

در این نشست علی سالاروند نماینده محیط زیست خرم‌آباد از تهیه 10 تن هیزم خشک از پتروشیمی لرستان و حدود 40 تن از زاگرس خودرو بروجرد خبر داد و اظهار داشت: هیئات با ارائه حواله می‌توانند هیزم خشک جهت مراسم صبح عاشورا و آیین گل مالی را تحویل بگیرند.

همچنین در این جلسه مصوب شد تا پایان سال 95 تعداد 30 دستگاه بخاری گازسوز مراسم عاشورا با اعتبار 700 میلیون ریال تخصیص شده توسط منابع طبیعی ساخت و در اختیار هیئات مذهبی قرار بگیرد.

لازم به ذکر است بنا بر اعلام دادستان خرم‌آباد اشخاصی که به بهانه تهیه هیزم عاشورا، وارد مراتع و جنگل‌ها شوند متخلف بوده و نیروهای امنیتی انتظامی به‌شدت با آن‌ها برخورد خواهند نمود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز