معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: وضعیت کشتار دام در استان رضایت بخش نبوده و کشتارگاه های صنعتی و نیمه صنعتی نیز استانداردهای لازم را رعایت نمی کنند.

به گزارش مرور نیوز، سید سعید شاهرخی روز یکشنبه در جلسه کارگروه بهداشت و سلامت استان افزود: علاوه بر وضعیت کشتار دام ، ورودی شهرهای استان به ویژه شهر خرم آباد به دلیل عرضه غیرمجاز دام زنده نامطلوب است.

وی با بیان اینکه بسیاری از این مسائل به دلیل ضعف مدیریتی است، ادامه داد: جدیت، قاطعیت و استفاده از ابزارهای قانونی بسیاری از مشکلات را حل می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تصریح کرد: اقدام موثری در خصوص ساماندهی وضعیت کشتار دام در زمان مدیریت گذشته دامپزشکی استان در این باره صورت نگرفت که انتظار می رود، با تغییر مدیریت، این مشکلات برطرف شود.

شاهرخی با تاکید بر تشکیل کمیته ای به منظور جلوگیری از عرضه دام زنده در شهرهای استان گفت: عملکرد کشتارگاه های دام تا 45 روز آینده بررسی و با متخلفان برخورد شود.

وی همچنین با اشاره به وجود برخی بیماری های واگیردار در استان گفت: باید با برنامه ویژه دبیرخانه کارگروه بهداشت و سلامت، ارائه راهکار و تقسیم درست وظایف برای دستگاهها برای رفع این معضل صورت گیرد.

وی انجام درست وظیفه ذاتی دستگاه های مرتبط را عامل بسیار مهمی در کاهش بیمارهای واگیردار دانست و اظهار کرد: نظارت بر عرضه مواد لبنی و خام بسیار جدی است چراکه رشد قارچ گونه این مراکز در سطح استان مشاهده می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز