رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد گفت: عصر روز عاشورا با حضور هیأت های مذهبی و اقشار مختلف مردم نخستین ماکت حرم امام حسین(ع) که تابه‌حال ساخت آن در کشور نظیر نداشته در بروجرد به‌صورت رسمی رونمایی می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادق جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های دهه نخست محرم اظهار داشت: برگزاری نماز ظهر عاشورا با حضور دستجات عزاداری و عموم مردم مؤمن و خداجوی این شهرستان در مقابل مسجد امام خمینی(ره) مهمترین برنامه روز عاشورای امسال است.

وی رونمایی رسمی از ماکت حرم امام حسین(ع) در میدان قیام این شهرستان را از دیگر برنامه‌های عصر روز عاشورای امسال خواند و افزود: نمای حرم امام حسین(ع) که با وسعت 400 متر ساخته‌شده با حضور هیئات مذهبی و اقشار مختلف مردم رونمایی شده و تا پایان ماه محرم در میدان قیام شهر بروجرد برپاست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد بیان کرد: این ماکت که ساخت آن در نوع خود در کشور تاکنون نظیر نداشته است در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی و به‌منظور عرض ارادت به اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام با هزینه‌ای بالغ‌بر 30 میلیون تومان ساخته‌شده که عصر روز عاشورا با حضور هیأت های مذهبی به‌صورت رسمی رونمایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تجمع گسترده هیئات مذهبی شهرستان بروجرد در میدان قیام عصر روز عاشورا رأس ساعت 16 از برنامه‌های مهم این روز است که با حضور گسترده تمامی دستجات عزاداری و عموم مردم و مسئولان با برگزاری آئین‌های ویژه عزاداری در کنار ماکت حرم امام حسین(ع) برپا می‌شود.

جعفرپور با اشاره به آخرین پیگیری‌ها در خصوص وضعیت خیابان بحرالعلوم این شهرستان در روزهای پایانی دهه اول محرم عنوان کرد: در جلسات متعددی که با متولیان فرهنگی و مسوولان این شهرستان برگزار شده است مقرر شد این خیابان با کنترل نیروی انتظامی و حضور گروه‌های فرهنگی مذهبی فضایی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته را تجربه کند و همچنین از شب گذشته بنرهای مناسبتی با مضامین بانوان عاشورایی در این خیابان برای نظاره عموم شهروندان نصب‌ شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز