رئیس پلیس‌راه استان لرستان گفت: تصادفات جاده‌ای در استان لرستان طی شش‌ماهه امسال ۱۵ درصد کاهش یافت.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ مرتضی چغلوند در جمع خبرنگاران بابیان اینکه تصادفات برون‌شهری استان نسبت به سال گذشته کاهش‌یافته است اظهار داشت: تصادفات فوتی و جرحی طی شش‌ماهه امسال در استان لرستان شش درصد کاهش یافت.

وی افزود: درمجموع تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی در استان طی شش‌ماهه امسال نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس‌راه استان لرستان عنوان کرد: سبقت‌های غیرمجاز، سرعت غیر مطمئنه، نبستن کمربند ایمنی، عدم توجه به جلو، عوامل مختلف حواس‌پرتی مانند استفاده از تلفن همراه بیشترین علت تصادفات جاده‌ای در استان لرستان بوده است.

وی با اشاره به محورهای حادثه‌خیز استان لرستان بیان کرد: محورهای اصلی و دوخطه از جمله خرم‌آباد- کوهدشت، ازنا- شازند، سه‌راهی نهاوند به همدان، بیرانشهر- خرم‌آباد و اسلام‌آباد به پلدختر حادثه‌خیزترین محورهای استان لرستان است.

وی تصریح کرد: 68 نقطه حادثه‌خیز در استان لرستان شناسایی‌شده که تاکنون 25 نقطه رفع مشکل شده و انتظار می‌رود در روند کاهش نقاط حادثه‌خیز تسریع شود.

چغلوند با اشاره به کاهش چشمگیر تصادفات در محورهای تفرجگاهی استان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال در سطح جاده‌های استان افزایش تردد را داشیم اما کمترین تصادف در محورهای تفرجگاهی رخ داد.

وی گفت: تمام نیروهای پلیس‌راه استان لرستان در دهه محرم نظم و امنیت ترافیکی را در سطح جاده‌های استان انجام می‌دهند و برنامه‌ریزی‌هایی در راستای طرح اربعین شده تا در ایام اربعین ایمنی لازم را در جاده‌های استان لرستان داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز