امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: از مسوولان فرهنگی انتظار می‌رود که بیش از گذشته پاسبان و محافظ فرهنگ باشند؛ زیرا رهاسازی فرهنگ خیانت به فرهنگ جامعه است.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم متقی‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران خرم‌آبادی با هشدار به مسوولان فرهنگی استان لرستان اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری بر مدیریت فرهنگی بر مبنای انقلاب اسلامی است و ایشان از باب خیرخواهی، نصیحت و مطالبه مردمی در زمینه فرهنگ مطالبی را تاکید داشته است.

وی با بیان اینکه رهاسازی فرهنگ خیانت و آسیب رساندن به جامعه است، عنوان کرد: مسوولان فرهنگی باید مانند دیدبان از فرهنگ پاسداری و بدون تعارف با هرگونه مسائل ضد فرهنگی مقابله کنند، زیرا این مطالبه مردم است.

 امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: مسائل فرهنگی و مبانی انقلاب اسلامی از مطالبات عموم مردم است و کسانی که با این مطالبه‌ها مخالف هستند، با آنها برخورد می‌شود.

 حجت‌الاسلام متقی‌نیا اظهار داشت: مسوولان باید در برابر مسائل فرهنگی کوتاهی نکنند و توجیهاتی با الفاظ زیبا و وزن‌دار در زمینه مسائل ضد فرهنگ بیان نکنند.

 امام جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به اینکه ما باید نسبت به آنچه که در بحث تئاتر در استان اتفاق افتاده مسوولیت‌پذیر باشیم، افزود: مسوولان فرهنگی باید بیش از گذشته مواظب فرهنگ باشند؛ زیرا مسوولیت آنها سنگین است.

 امام جمعه موقت خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت شهادت امام سجاد(ع) اظهار داشت: امام سجاد(ع) می‌فرمایند، نشانه مومن راستگویی است، هرچند برای یک مومن این راستگویی هزینه داشته باشد، باید آن را ادامه دهد.

 وی با تقدیر و تشکر از حضور باشکوه عزاداران حسینی در سراسر کشور به ویژه استان لرستان اظهار داشت: این حضور یک حضوری با بصیرت و آگاهی بود که مردم عشق و ارادت خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان دادند.

متقی‌نیا یادآور شد: پرچم‌دار نهضت عاشورا امام سجاد (ع) است که باید گفت، نهضت عاشورا نماد عدم جدایی دین از سیاست، تکلیف‌مداری، غیرت دینی و... بوده است.

امام جمعه موقت خرم‌آباد عنوان کرد: فضای که آن زمان امام سجاد(ع) در آن قرار داشت، فضای تیره و تاریک در دوران خلافت‌ها بوده است، از این‌رو امام سجاد(ع) در این فضای آلوده و غبارآلود مبارزه قهرمانانه و خستگی‌ناپذیری را آغاز کرد و با دقت مسیر مبارزه را انتخاب و به سمت هدف حرکت می‌کرد.

 وی افزود: امام سجاد(ع) از 10 شیوه برای مبارزه با ظلم و ستم استفاده می‌کرد که یکی از آنها احیا و زنده نگه‌داشتن نهضت عاشورا، سفارش به زیارت امام حسین(ع) بوده است.

 امام جمعه موقت خرم‌آباد گفت: مبارزه با ظلم و ستم امام سجاد(ع) هدایت و ارشاد سیاسی مردم با جهاد فکری، مبارزه امام با کسانی که به اسم دین خود را مفسر حدیث می‌دانستند، پشتیبانی از قیام‌های انتقامی، مبارزه در قالب دعا، تربیت نیروهای صالح و کمک به مستمندان مستمندان از جمله شیوه‌های دیگر‌ امام سجاد(ع)برای مبارزه با ظلم و ستم بوده است.

وی در پایان به سالروز شهادت شهید اشرفی اصفهانی و سالگرد ارتحال مهدوی کنی از علمای بزرگ ایران اسلامی اشاره کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز