استاندار لرستان گفت: 7000 میلیارد تومان پول می‌خواهیم تا پروژه‌های نیمه تمام استان عملیاتی شوند.

به گزارش مرور نیوز،  مهندس «هوشنگ بازوند» در جلسه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: لرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی تعیین شده و تا به حال از سوی مرکز به ما پولی نداده‌اند اما کارهایی که انجام شده خیلی بیشتر از این ارزش دارد.

وی اضافه کرد: سرمایه یک جریان سیال است که موانع زیادی از جلوی آن در استان برداشته شده و حال در بحث سرمایه‌گذاری جزء رتبه‌های برتر کشور هستیم.

بازوند تصریح کرد: هنوز در استان درگیر زیرساخت‌ها هستیم در حالی که در استان‌های دیگر تنها دغدغه سرمایه‌گذاری دارند و به فکر ساخت فرودگاه و راه نیستند. ما مانند فرد پیاده‌ای هستیم که در جاده خاکی با پای برهنه می‌دود.

استاندار با بیان این‌که بیش از 100 اختیار از وزرا گرفته‌ایم، افزود: این تفویض اختیارات توانسته در راستای توسعه موثر باشد تا به حال بانک‌ها خوب پای کار آمده‌اند و در 6 ماهه امسال 2217 میلیارد تومان پرداختی داشته‌اند.

استاندار لرستان ادامه داد: هم‌چنین پروژه‌های بزرگی نیز افتتاح و یا در حال راه‌اندازی هستند. در سال 92 سرانه درآمدی یک خانوار شهری در استان 15 میلیون و 100 هزار تومان و سرانه مصرفی آنان 15 میلیون و 900 هزار تومان بود که 800 هزار تومان باید قرض کنند تا زندگی آنها روال عادی خود را داشته باشد. امروز سرانه مصرف شهری 19 میلیون و 800 هزار تومان بوده و درآمد 22 میلیون و 200 هزار تومان است.

استاندار خاطرنشان کرد: حدود 7000 میلیارد تومان پول می‌خواهیم تا پروژه‌های نیمه‌تمام استان عملیاتی شوند.

بازوند در رابطه با جلسه دیروز ستاد تسهیل بیان کرد: موضوع شرکت پارسیلون در این جلسه پیگیری و مالک فعلی آن خلعیت شد.

وی ادامه داد: ماشین‌سازی لرستان نیز اختلافی بین تهران و سازمان خصوصی‌سازی وجود دارد که بانک نمی‌تواند آن را بگیرد که این موضوع باعث شده حل و فصل نشود. هم‌چنین سامان‌کاشی قرار است در ستاد تسهیل پیگیری شود و برای نساجی بروجرد هم 50 میلیارد تومان بانک مرکزی تصویب کرده است.

استاندار لرستان یادآور شد: خط لوله پلی‌اتیلن از چند استان می‌گذرد و 7 تا پتروشیمی در طول آن ساخته شده است. برای تأمین خوراک آن‌ها باید کارخانه کاتالیز اجرایی شود و این پتروشیمی‌ها توافق کرده‌اند که در لرستان این پروژه ساخته شود. برای عملیاتی شدن آن نیازمند 200 میلیارد تومان اعتبار هستیم که صندوق توسعه ملی حرکت آن بسیار لاک‌پشتی است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز