ساری- معاون امور عمرانی استاندار مازندران نقاط حادثه‌خیز استان را براساس آمار پلیس‌راه 300 نقطه برشمرد و افزود: با اقدامات اجرایی مناسب، حدود 210 نقطه در سال 95 مدیریت و رفع شده است.

به گزارش مرور نیوز، علی نبیان پیش از ظهر دوشنبه در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران اظهار امیدواریی کرد تا در سال جاری 90 نقطه باقی‌مانده نیز رفع شود، چرا که حتی یک کشته هم ناراحت کننده است.

نبیان، در ستاد اجرایی تسهیلات سفر استان با بیان اینکه پس از تشکیل کمیته‌های دوازده‌گانه اتفاقات زیبایی رقم خورده، افزود: این کمیته‌ها نلاش های فراوانی را برای خدمت و نورزو زیباتر نسبت به سال گذشته داشته‌اند و اتفاق خوب نیز رقم خورده است.

وی تعداد تردد در استان مازندران از 25 اسفند تا پایان روز 6 فروردین 96 را 21 میلیون 44 هزار 630 تردد برشمرد و افزود: حدود ده درصد از کل تردد کشور در سطح استان مازندران بوده و در این راستا رتبه دوم کشوری را داشته‌ایم که بیانگر تلاش افراد راهداری، پلیس‌راه، نیروی انتظامی، اورژانس و دیگر افرادی است که با حضور خود آسایش و امنیت را برای مسافران به ارمغان آورده‌اند.

نبیان با شاره به بارش باران و برف در دو سه روز اخیر گفت: محور هراز با توجه به میزان بارش برف در زمان‌های مختلفی بسته شد اما در همان ایام نیز رتبه یک تردد کشوری مربوط به استان مازندران بوده و خدمت‌رسانی کاهش نیافته است.

وی با بیان اینکه سیصد راهدار در 33 اکیپ در محورهای مواصلاتی استان مازندران حضور فعال داشته‌اند تا مسافران در تردد دچار مشکل نشوند، از خدمات راهداران تشکر کرد و افزود:

نبیان با بیان اینکهبا وجود بارش برف، شاهد رشد حدود هشت درصدی شب اقامت به نسبت گذشته در استان بوده‌ایم افزود:از 26 اسفند تا پایان روز ششم فروردین، بیش از 6 میلیون و 939 هزار 588 نفر شب اقامت در سطح استان و تنها در روز ششم فروردین، 802 هزار 446 شب اقامت در استان داشته‌ایم.

وی اعلام کرد: ترافیک محورهای مواصلاتی به استان مازندران روان است و در رابطه با جابجایی مسافران هیچ مشکلی نداریم.

وی با اشاره به راه‌اندازی کمیته روستایی در ستاد تسهیلات سفر از دو سال پیش، افزود: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در تلاش است تا بحث بوم‌گردی را به‌عنوان یک اولویت مهم در دستور کار خود قرار دهد و در سراسر مازندران این مهم اجرایی شده واز 26 اسفند تا پایان روز پنجم فرودین، یک میلیون 249 هزار 800 نفر شب اقامت را در روستاهای استان شاهد بوده‌ایم که این امر بیانگر توجه مسافران به بوم‌گردی و حضور در روستاهای این استان است.

وی با اشاره به آغاز دور دوم سفر نوروزی بر حضور و پیگیری مسئولان در کاهش مشکلات تأکید کرد و از تلاش پلیس راه و راهور در ایجاد امنیت و ارامش در استان ابراز خرسندی کرد.

نبیان با اشاره به نزدیک شدن روز طبیعت بر افزایش نیاز مردم به خرید مایحتاج برای این روز تاکید کرد و افزود:کمیته‌های مرتبط نظارت بر قیمت‌ها و خدمات‌رسانی‌ها را به‌صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهند تا خدمت‌رسانی با چالش مواجه نشود.

وی به مردم توصیه کرد تا اگر خوروریی رانندگی نامناسب دارد، شماره آن را یادداشت و به ستاد پیامک کنند چرا که یکی از وظایف این ستاد همین امر بوده و اگر با رانندگان خاطی برخورد قانونی نشود، شاهد کاهش 49 درصدی تصادفات نبوده‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز