مدیرکل پزشکی قانونی همدان از کاهش ۴۰ درصدی مرگ و میر ناشی از حوادث کار در همدان خبر داد.

به گزارش مرورنیوز به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی همدان، علی‌احسان صالح از کاهش ۴۰ درصدی مرگ و میر ناشی از حوادث کار در همدان خبر داد و گفت: در ۵ ماهه نخست امسال ۹ نفر در استان همدان بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که شمار جان‌باختگان حوادث کار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه تمام فوت‌شدگان ناشی از حوادث کار در مدت یاد شده مرد بوده‌اند، اضافه کرد: شمار جان‌باختگان حوادث کار در مدت مشابه سال گذشته شامل ۱۵ مرد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان ادامه داد: ۱۸۶ نفر براثر سوانح ناشی از کار در سطح استان طی همین مدت مجروح و مصدوم شده‌اند که از نظر جنسیت ۱۸۳ نفر آنها مرد و ۳ نفر نیز زن بوده است.

وی با بیان اینکه تعداد مجروحین و مصدومین حوادث ناشی از کار در مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷درصد افزایش داشته است، یادآور شد: در سال گذشته ۱۵۷ نفر مرد و یک نفر زن در حوادث ناشی از کار مجروح و مصدوم شدند.

وی سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن را از حوادث کار عنوان کرد و افزود: باید نسبت به رعایت نکات ایمنی حساس بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز