معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان وجود برخی از بدعت‌ها در آیین عزاداری را سبب شیعه‌هراسی دانست و گفت: مراسم عزاداری حسینی باید از بدعت‌ها و خرافات دور شود.

به گزارش مرورنیوز، محمدابراهیم الهی‌تبار ظهر امروز در شورای پدافند غیرعامل استان همدان از حماسه عاشورا به عنوان الگوی آزادیخواهی و استکبارستیزی یاد کرد و اظهار داشت: باید از ظرفیت ایام محرم و صفر به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی برای بیان زیبایی‌های دین مبین اسلام استفاده کرد.

وی با تأکید بر ضرورت دور کردن مراسم عزاداری حسینی از بدعت‌ها و خرافات افزود: گروه‌های تکفیری و تروریستی به نام دین اقدامات و فجایع دلخراشی را انجام می‌دهند تا نگاه افکار عمومی نسبت به دین تغییر کند اما واکنش مردم تاکنون منفی بوده و حمایتی از این بدعت‌ها نکرده‌اند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان وجود برخی از بدعت‌ها در آیین عزاداری را سبب شیعه‌هراسی دانست و بیان کرد: باید این بدعت‌ها در عزاداری‌ها حذف شود در این میان در دو نقطه استان همدان بدعتی در بین مردم شایع است که توسط نهادهای فرهنگی و نیروی انتظامی در حال حذف شدن هستند.

وی نسبت به کوچک شمردن فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در دهه اول محرم هشدار داد و افزود: اجرای قانون اساسی بهترین شیوه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و در این راستا مردم و مسئولان باید حقوق خود نسبت به حکومت و مردم را رعایت کنند.

الهی‌تبار با اشاره به اینکه سوم تا دهم آبان به نام هفته پدافند غیرعامل نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: براساس ضرورت‌ها در استان همدان برنامه‌ریزی مناسبی در راستای ایجاد و شناسایی ظرفیت‌ها در مواقع بحرانی برای کاهش مشکلات انجام شده است.

وی با بیان اینکه باید با اطلاع‌رسانی میزان آگاهی مردم را نسبت به پدافند غیرعامل افزایش داد افزود: در شرایط بحرانی و بروز مشکل میزان مشارکت مردم در کاهش آسیب‌ها و خطرات احتمالی بسیار اثرگذار است.

معاون استاندار همدان گفت: براساس نظرسنجی انجام شده در سه سال گذشته مشخص شد که 70 درصد مردم استان همدان با پدافند غیرعامل بیگانه هستند اما در نظرسنجی سال گذشته در شهر همدان مشخص شد که میزان آشنایی مردم افزایش یافته است.

وی تأکید کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی و واحدهای تأثیرگذار در ارائه خدمات به مردم از جمله واحدهای نانوایی باید به امکانات اضطراری مجهز شوند تا در صورت بروز مشکل سرویس‌دهی به مردم دچار خلل نشود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز