رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و عمرانی شورای شهر همدان گفت: پروژه های شهری در همدان باید بر اساس اولویت ها اجرا شود.

به گزارش مرورنیوز، حمیدرضا طبی مسرور ظهر چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل پروژه های شهری که با حضور معاون فنی عمرانی، مدیرعامل سازمان عمران و مسوولان فنی عمرانی مناطق شهرداری همدان برگزار شد افزود: با توجه به شروع فصل سرما در همدان توقف عملیات اجرایی بعضی پروژه ها قابل پیش بینی است.

طبی مسرور با بیان اینکه اجرای پروژه های عمرانی در فصل سرما هزینه بر بوده و فاقد کیفیت لازم است، اضافه کرد: برگزاری این جلسه در راستای همفکری و هم اندیشی برای بررسی مسایل اجرای پروژه ها است چرا که خروجی اینگونه جلسات به نفع مدیریت شهری و عواید آن نیز برای شهروندان خواهد بود.

رئیس کمیسیون معماری شهرسازی و فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: بخش فنی و عمرانی یکی از پرمشغله ترین بخشهای شهرداری محسوب می شود که در نهایت بازخورد فعالیت این حوزه در افتتاحیه پروژه ها دیده می شود.

حمید رضا طبی مسرور تقدیر از زحمات پرسنل و عوامل فنی و عمرانی شهرداری را ضروری دانست و اظهار داشت: با این حال آنگونه که شایسته است از این افراد تقدیر به عمل نمی آید.

پارکینگ طبقاتی مظفریه بلا استفاده باقی است

طبی مسرور اجرای به موقع و به هنگام پروژه ها را حائز اهمیت دانست و یادآور شد: در سالهای گذشته پروژه هایی در سطح شهر اجرایی شده که قابل استفاده نبوده و ما در مقابل مردم و بیت المال نمی توانیم پاسخگوباشیم که نمونه های آنها پارکینگ طبقاتی مظفریه است که متاسفانه پروژه ای که میلیاردها تومان هزینه در برداشته بلا استفاده باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه امروز عصر تکنولوژی است و خطا پذیری در اجرای پروژه های فنی و عمرانی شهری قابل قبول نیست، اظهار داشت: در طراحی و اجرای پروژه ها باید با استفاده از سیستمهای پیشرفته ای که امروزه در اختیار مهندسین است این خطاها را به حداقل رساند.

رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و فنی عمرانی شورای شهر همدان ادامه داد: زمانی که اجرای پروژه ها قائم به شخص و یا افراد باشد به این بخش آسییب وارد شده و این موضوع بخشهای دیگر را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

کیفیت نباید فدای سرعت شود

حمیدرضا طبی مسرور با بیان اینکه مقیاس اجرای پروژه ها مشخص است، اضافه کرد: باید از منابع موجود حداکثر بهره را برد و در اجرای طرح ها از جمله آسفالت، کیفیت نباید فدای سرعت شود.

طبی مسرور زحمات معاونت و مجموعه فنی عمرانی شهرداری همدان را قابل تقدیر دانست و افزود: شهرداری همدان طی سالهای گذشته ثابت کرد که می تواند در مقیاس های مختلف تمامی پروژه ها به خوبی وارد شده و عملکرد خوبی داشته باشد.

وی با شاره به اینکه مقرر شده اداره مستقلی در شهرداری در خصوص آسفالت تشکیل شود، افزود: باید معابر سطح شهر شناسنامه دار شوند و با توجه به محدودیت منابع، اجرای آسفالت برای معابر اولویت دار انجام شود.

طبی مسرور در ادامه بر هماهنگی بخش های خدمات شهری با عمرانی شهرداری تاکید کرد و گفت: برای صدور پایانکار باید بخش های شهرسازی و عمرانی با هم هماهنگ باشند تا پس از صدور مشکل فنی دیگری وجود نداشته باشد.

به دلیل عدم پرداخت به موقع مطالبات پیمانکارن با کاهش کیفیت کار مواجه هستیم معاون فنی عمرانی شهرداری همدان نیز ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای پروژه های شهری اظهار داشت: کمبود منابع از مهمترین مشکلات عمرانی شهرداری است و به دلیل عدم پرداخت به موقع مطالبات پیمانکارن با کاهش کیفیت کار مواجه هستیم.

موسی رسولی به تلاش شبانه روزی نیروهای حوزه فنی و عمرانی شهرداری اشاره کرد و افزود: در اجرای پروژه های عمرانی مسئولیت بر عهده ما است اما متاسفانه اختیاری در خصوص فاز طراحی پروژه ها نداریم.

مدیر عامل سازمان عمران شهرداری همدان نیز گفت: اجرای آسفالت در سطح شهر بر اساس اولویت های تعیین شده انجام می شود.

محمد نشهری اضافه کرد: اخیرا آسفالت بازیافتی با یک تغییر اساسی در طرح اختلاط توسط ماشین اجرا می شود که رضایتمندی را به همراه داشته و با این امر منابع عمومی و بیت المال نیز حفظ می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز