رئیس دانشگاه پیام نور همدان گفت: در حال حاضر ۶۰۰۰ صندلی خالی در دانشگاه پیام‌نور همدان وجود دارد.

به گزارش مرورنیوز، صفی‌الله صفایی ظهر شنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ درصد دانشجویان کشور در دانشگاه پیام نور تحصیل می‌کنند، گفت: دانشگاه پیام نور به لحاظ تعداد دانشجو در رتبه دوم آسیا و رتبه ششم جهان قرار دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور همدان با بیان اینکه سال گذشته با داوری وزارت علوم رتبه اول از نظر کیفیت آموزشی به دانشگاه پیام نور داده شد، گفت: این دانشگاه با رویکرد جدید خود به سمت و سوی افزایش کیفیت آموزشی و ارتقای سطح اساتید حرکت کرده است.

وی بابیان اینکه امسال ۹۵۱ نفر از دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها از دانشگاه پیام نور استان همدان بودند که رقم قابل توجهی است، گفت: بیش از ۳۰ هزار نفر از دانشجویانی که امسال در مقطع کارشناسی ارشد مراکز دولتی قبول شده‌اند نیز از دانشگاه‌های پیام نور کشور بوده اند.

صفایی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور همدان هم‌اکنون ۱۳۰ عضو هیئت علمی، ۳۹ استادیار و سه دانشیار دارد، به وجود ۲۳۸ رشته محل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تعداد دانشجویان ورودی امسال این دانشگاه در استان همدان و در مقطع کارشناسی ۶ هزار و ۶۰۰ نفر بوده است.

رئیس دانشگاه پیام نور همدان بابیان اینکه امسال ۵۲۱ نفر در مقطع کارشناسی ارشد جذب دانشگاه پیام نور همدان شده اند، گفت: در حال حاضر ۱۶ هزار دانشجو در استان مشغول تحصیل هستند و رویکرد دانشگاه پیام نور افزایش رشته‌های فنی مهندسی و کاهش رشته‌های علوم انسانی است.

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور همدان مشغول تحصیل هستند، گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور همدان ۲۲ هزار نفر است.

صفایی با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به ۶ هزار صندلی در این دانشگاه خالی است، عنوان کرد: تعداد صندلی‌های دانشگاه پیام نور استان همدان نسبت به سال‌های ۹۲ و ۹۳ حدود ۳۰ درصد خالی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز