پس از وقفه یک ماهه لیگ برتر فوتبال ایران که به واسطه اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال کشور برای دیدار با سوریه در مسابقات انتخابی جام جهانی و برگزاری مسابقات جام حذفی صورت گرفت از روز پنجشنبه 4 آذر هفته یازدهم لیگ برتر آغاز می شود تا این مسابقات بعد از این تعطیلی طولانی مدت جان دوباره ای بگیرد.

به گزارش خبرنگار مرور نیوز، این تعطیلات که به زعم برخی کارشناسان بیش از عرف به طول انجامید و در نهایت با تساوی تیم ملی کشورمان در یک بازی خارج از خانه و در شرایط جوی نامساعد مقابل سوریه همراه بود تا ایران در گروه 6 تیمی با 11 امتیاز در صدر جدول گروه خود قرار گیرد.

به هرشکل پس از این استراحت اجباری که با تفکرات کادر فنی تیم ملی، باشگاه های کشور داشتند که همواره مورد اعتراض مربیان لیگ برتری  قرار دارد، رقابت های هفته یازدهم با تقابل سرخپوشان پایتخت که در صدر جدول قرار دارند با پیکان رده چهارمی، نفت تهران و سایپا، سپاهان و فولاد و دو تیم استقلال خوزستان و سیاه جامگان همراه است.

اما در دومین روز مسابقات این هفته استقلال تهران در یک بازی خانگی میزبان گسترش فولاد تبریز است و تیم های پدیده، تراکتور و صنعت نفت آبادان به ترتیب به مصاف رقبای خود یعنی ماشین سازی تبریز، صبای قم و ذوب آهن اصفهان می روند.

با نگاهی به جدول رده بندی لیگ برتر و با توجه به نزدیکی امتیازات تیم ها به یکدیگر نتایج تیم ها در این هفته می تواند تغییر در جایگاه تیم ها را به دنبال داشته باشد. و تیم هایی همچون پرسپولیس و تراکتور سازی در تلاشند تا جایگاه خود را در صدر جدول حفظ و اختلاف خود را با سایر رقبا افزایش دهند و همچنین تیم های نفت تهران، پیکان، استقلال و سپاهان به دنبال نزدیک شدن به صدر جدول هستند.

در طرف مقابل تیم های ماشین سازی تبریز، صبا، سایپا و گسترش فولاد تلاش می کنند تا با جبران نتایج ضعیف هفته های گذشته جایگاه خود را از انتهای جدول ارتقا دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز