رئیس سازمان تیم‌های ملی عملکرد ملی‌پوشان کشورمان در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا را ستود.

به گزارش مرورنیوز، محمدرضا ساکت در مراسم استقبال از تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: پس از چند سالی که خلاء در حوزه کسب موفقیت در رده پایه داشتیم، با توجه به زحمات مدیران فدراسیون و مربیان و مدیران باشگاه‌های فوتبال کشورمان شاهد موفقیتی بودیم که فوق‌العاده بود.

وی ادامه داد: تیمی که اعزام شد، با شعار کاروان غدیر تا کربلا عازم رقابت‌های قهرمانی در هند شد. روزی که در بدرقه عزیزان حضور داشتیم، امیدوار بودیم در روز بازگشت، با گل از آنها استقبال کنیم و خدا را شکر که آنها ظرفیت‌های‌شان را نشان دادند و به جام جهانی صعود کردند.

رئیس سازمان تیم‌های ملی همچنین خاطر نشان کرد: هنوز هم هستند بازیکنان نوجوانی که بتوانند به ما کمک کنند، بازیکنانی که باید به ما کمک کنند. با کمک همه نهادها در فدراسیون فوتبال، برای برنامه‌ریزی آتی جهت حضور در جام جهانی همفکری خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه چه برنامه‌هایی برای آماده‌سازی تیم نوجوانان جهت حضور در جام جهانی دارد، افزود: برنامه‌ریزی‌های طولانی در بخش‌های آموزشی و در قالب این جمعی که در تیم ملی حاضر هستند، خواهیم داشت. ما این تیم را رها نمی‌کنیم و در استعدادیابی فعالیت را ادامه می‌دهیم. همچنین در مراسمی ویژه از این نوجوانان با پاداشی که داده می‌شود، تقدیر خواهیم کرد. باید این مسائل تحت یک برنامه‌ریزی باشد. فوتسال نشان داد ما قدرت بروز و ظهور در جهان را داریم و حالا باید با تیم‌های پایه، به کارمان در بحث افتخارآفرینی‌های جهانی ادامه دهیم.

رئیس کمیته تیم‌های ملی در مورد رقم پاداش در نظر گرفته شده برای تیم نوجوانان افزود: این موضوع باید از سوی هیئت رئیسه مشخص شود. به‌زودی جلسه‌ای در هیئت رئیسه برگزار می‌کنیم و در این مورد صحبت خواهیم کرد، اما هر برنامه‌ای که داشته باشیم، به بعد از مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان موکول می‌شود.

ساکت همچنین در مورد اردوی تیم ملی در ارمنستان گفت: اردویی که در ارمنستان پشت سر گذاشتیم، یک اردوی خوب با امکانات کافی بود که رضایت کادرفنی را در بر داشت. تیم در یک شرایط مطلوب به ایران برگشت و برای سفر به ازبکستان نیز تمهیدات خوبی اندیشیده‌ شده است.

وی افزود: تیم ملی با یک پرواز اختصاصی که متعلق به هواپیمایی آتاست، به ازبکستان می‌رود و روز چهارشنبه با همان پرواز به تهران برمی‌گردد و از روز جمعه در تهران تمرینات ادامه می‌یابد. یک روز پیش نماینده ویژه‌ای را به ازبکستان اعزام کردیم تا کارها را هماهنگ کند. کادرفنی هم مدت‌هاست در مورد ارزیابی‌های فنی اقدامات لازم را انجام داده است.

رئیس سازمان تیم‌های ملی در مورد اضافه شدن بازیکنان لژیونر به تیم ملی نیز خاطر نشان کرد: دو سه بازیکن لژیونر ما نیز در تاشکند به تیم ملی و اردویی که داریم، اضافه می‌شوند و تیم کامل می‌شود. برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا ان‌شاءالله تیم ملی با آمادگی کامل به مصاف ازبکستان برود.

مشاور رئیس فدراسیون فوتبال درباره بحث جابه‌جایی زمان دیدار ایران و کره‌جنوبی گفت: فدراسیون فوتبال در دو سه ماه گذشته تلاش زیادی کرده تا این بازی را جا‌به‌جا کند. گزینه‌های زیادی بوده و تلاش زیادی هم شده است. تاج به فیفا رفت با اینفانتینو صحبت کرد، در مالزی با AFC صحبت کردند، با رئیس فدراسیون کره‌جنوبی صحبت کردیم، اما چون برنامه‌ریزی صورت گرفته است، نمی‌توان کاری کرد. روز بعد از تاسوعا هم که عاشوراست، فیفادی به اتمام می‌رسد و نمی‌توانستیم بازی را عقب بیندازیم، چون تصمیم‌گیرنده ایران نیست.

وی افزود: زمینه جابه‌جایی بازی فراهم نشد و تیم حریف با این موضوع موافقت نداشت. حتی جابه‌جایی میزبانی را هم مطرح کردیم، اما این مهم انجام نشد و احتمالاً دیگر شانسی برای جابه‌جایی نخواهیم داشت. موضوع را به مقام‌های امنیتی اعلام کرده‌ایم، شواری امنیت ملی در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد و تلاش همه ما این است اگر بازی در روز تاسوعا برگزار شد، شرایط را طوری رقم بزنیم که حسینه‌ای در ورزشگاه برپا کنیم.

ساکت در خصوص اینکه برخی علما اعلام کرده‌اند این بازی باید لغو شود و اجازه برگزاری بازی در روز تاسوعا را نباید داد، اظهار داشت: ما به همه دیدگاه‌ها احترام می‌گذاریم و در این خصوص فدراسیون فوتبال تصمیم‌گیرنده نیست. ما این موضوع را به نهادهای امنیتی، سازمان‌های مختلف و... اعلام کرده‌ایم و هر تصمیمی که نظام جمهوری اسلامی بگیرد، ما تابع هستیم. ضمن اینکه ساعت بازی را تغییر دادیم که از ساعت 21 آن را به ساعت 18 منتقل کردیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این بازی رایگان خواهد بود یا نه، اظهار داشت: بعید می‌دانم این بازی رایگان باشد. ما منتظر مصوبات شورای تأمین تهران و مسئولان برگزاری مسابقات هستیم تا همه چیز را نهایی کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز