سر پرست دبیری فدراسیون انجمن های ورزشی، گفت :این مجموعه بزرگ در شش ماهه نخست سال ۹۵ بیلانی موفقیت آمیز در عرصه داخلی و خارجی از خود برجای گذاشت.

به گزارش مرورنیوز به نقل از سایت فدراسیون انجمن‎های ورزشی، دلداده مهربان، گفت: نکته جالب توجه اینکه تمامی این برنامه‎ها طبق تقویم پیش رفت و هیچ کدامیک از آنها از قلم نیافتاد. باتوجه به اینکه سافت بال، بیس بال و موج سواری از بازی‎های المپیک 2020 توکیو به رقابت‎ها اضافه خواهد شد و پیش‎تر راگبی هم در این پیکارها حضور داشت، فدراسیون انجمن های ورزشی در نظر دارد با یک برنامه مدون چهارساله بگونه‎ای مهندسی کند که بتواند در این فستیوال بزرگ ورزشی دنیا حضور داشته باشد. ضمن اینکه حضور در بازی‎های آسیایی نیز مدنظر ماست و در حال تنظیم برنامه به این منظور هستیم.

وی ادامه داد: نگاه عمیق به جوانان مستعد به منظور پشتوانه‎سازی و جوانگرایی از یک سو و ارتقا سطح دانش و تجارب ورزشکاران خانم از سویی دیگر در این راستا، در اولویت برنامه‎ها قرار دارد.

سرپرست دبیری فدراسیون انجمن‎های ورزشی اضافه کرد: طی شش ماهه نخست، هشت سفر برون مرزی در رشته‎های راگبی ، اسکی روی آب ، کریکت ، فوتوالی ( دو بار )، جهت‎یابی، فلوربال و سافت‎بال در عرصه مسابقات معتبر بین‎المللی و قاره‎ای صورت گرفت. در این راستا ، کسب مدال نقره توسط تیم ملی فوتوالی در مسابقات قهرمانی آسیا – اقیانوسیه در تایلند که برای نخستین بار رقم خورد، یکی از موفقیت های ماندگار بود. خانم اعظم آرویی در رقابت‎های جهت یابی قهرمانی آسیا در تایوان به مدال برنز دست یافت که این مهم برای اولین بار در این رشته بدست آمد.

دلداده مهربان گفت:‌ تمامی این سفرهای برون مرزی با تلاش‎های بی‎وقفه انجمن‎های تحت پوشش و از طریق جذب اسپانسر و کمک‎های فدراسیون انجام شد. البته دو سفر دیگر پیش روست که حضور تیم‎های ملی مردان و زنان دارت کشورمان در رقابت‎های آسیایی ژاپن در اواخر مهرماه و پیکارهای جهانی سپک تاکرا در تایلند در ماه جاری از آن جمله‎اند. انجمن دارت که برای موفقیت ملی‎پوشان در رقابت‎های آسیایی اوزاکا تلاش می‎کند، اخیرا مسابقات رنکینگ جهانی را در شیراز برگزار کرد که بسیار موفقیت بار و ارزشمند بود.

وی اظهار داشت :میزبانی یک دوره مسابقات بین‎المللی کریکت در تهران با حضور تیم منتخب انگلیس رقم خورد که با قهرمانی تیم چابهار همراه شد و این اقدام از نکات قابل توجه بود. برگزاری مسابقات بین‎المللی چهارجانبه جوانان راگبی در آذر ماه امسال در کشورمان نیز مدنظر است که تهران میزبان این رقابت‎ها خواهد بود.

مهربان با اشاره به مراودات خوب با فدراسیون‎های جهانی و کنفدراسیون آسیا، گفت : سفر ریکاردو فراکری رییس فدراسیون جهانی بیس بال و سافت بال به کشورمان دستاورد بسیار خوبی برای ما داشت بطوری که طی نشستی که این چهره نام آشنا با محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن‎های ورزشی و مسئولان انجمن این دورشته داشت، مقرر شد جوانان مستعد بیس بال ایران در کمپ آموزشی ایتالیا شرکت کنند که این مهم اخیرا صورت گرفت و پنج جوان بیس بال کشورمان در این اردوی آموزشی در شهر رم حضور یافتند.همچنین مقرر شد زمین‎های مخصوص بیس‎بال و سافت‎بال در کرج و اصفهان با همکاری فدراسیون جهانی راه‎اندازی شود که اقدامات اولیه در این راستا صورت گرفته است.

وی افزود:‌سفر عبدالحلیم بن قادر رئیس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا و دبیر فدراسیون جهانی به تهران دستاور خوبی داشت و وی طی دو سفر متوالی به کشورمان، ضمن تجلیل از حمایت‎ها و برنامه‎های مدون به منظور بسط و گسترش این رشته مهیج در کشورمان، یک دوره کلاس بین‎المللی داوری را شخصا در تهران برگزار کرد . ضمن اینکه مسئولیت فدراسیون سپک تاکرای آسیای میانه را به کشورمان سپرد و محمد علیپور را به عنوان رئیس آن برگزید. در خصوص اعزام مربی و داور به کلاسهای بین المللی نیز فدراسیون انجمن های ورزشی به موفقیت های خوبی دست یافت که در این زمینه خانم نرگس لفوتی داور رشته کریکت در کلاس پیشرفته تایلند ارتقا درجه پیدا کرد و یوسفعلی رییسی درکلاس مدرس درجه یک آسیا در قطر به عنوان بهترین مدرس کریکت این قاره انتخاب گردید. ضمن اینکه در رشته بیس بال ، چهارنفر از کشورمان در سمینار آموزش اسکورینگ در هنگ کنگ حضور یافتند که بسیار مثمر ثمر بود.

وی افزود: در حوزه آموزش که یکی از اولویت های این فدراسیون به شمار می رود ، دو دوره کلاس های پیشرفته و بین المللی با حضور مدرسان جهانی در رشته های راگبی و سپک تاکرا ( آقایان و بانوان ) در تهران برگزار شد.

همچنین هفت مورد کلاس مربیگری درجه سه ، هفت بار کلاس داوری درجه سه ، و هفت بار کلاسهای توجیهی بین المللی در رشته های مختلف برگزار شد که در شش ماهه دوم نیز اینگونه کلاسهای بمنظور ارتقا سطح دانش و تجارب مربیان و داوران رشته های مختلف ، انجام خواهد شد.

سرپرست دبیری فدراسیون انجمن‎های ورزشی یادآور شد: عنایت ویژه به مسابقات لیگ برای آقایان و خانم‎ها همچنان طبق برنامه به پیش می‎رود که در این رهگذر، رشته‎های دارت، فوتبال رو میز، راگبی، بیس بال، سافت بال، سپک تاکرا از ابتدای سال در گیر این رقابت‎های مهم هستند. البته مسابقات داخلی دیگر بصورت قهرمانی کشور و مناسبت‎های مختلف در سایر انجمن‎ها همچون اسکی روی آب، دراگون بوت ، جهت یابی ، طناب کشی ، فلوربال ، هوایی ، جت اسکی ، کریکت و فوتوالی برگزار می شود و در شش ماهه دوم بخصوص ایام فرخنده دهه فجر نیز انجام خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز