سرمربی تیم فوتبال یوونتوس به شاگردانش هشدار داد تصور نکنند همه بازی‌های اروپایی‌شان در این فصل به آسانی پیروزی که در خانه کرواسی کسب کردند، خواهد بود.

به گزارش مرورنیوز، تیم فوتبال یوونتوس اولین پیروزی اروپایی‌اش در این فصل را به شیوه‌ای قاطعانه در خانه دیناموزاگرب کسب کرد. بانوی‌پیر شب گذشته (سه‌شنبه) در دور دوم دیدارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، نماینده کرواسی را در خانه‌اش با نتیجه 4 بر صفر شکست داد که در این پیروزی، میرالم پیانیچ، گونسالو ایگواین، پائولو دیبالا و بازیکن حریف که به اشتباه دروازه خودی را باز کرد، گلزنی کردند. با این برد، یوونتوسی که در دور اول رقابت‌ها در خانه خود برابر سویا به تساوی بدون گل تن داده بود، حالا به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به سویا در صدر جدول گروه H قرار دارد.

ماسیمیلیانو آلگری، سرمربی یوونتوس در پایان بازی به شبکه مدیاست پرمیوم گفت: دیبالا اولین گل فصلش را زد و من از عملکرد او و تیم راضی‌ام. برای ما کسب اولین پیروزی‌ در لیگ قهرمانان اروپا بسیار مهم بود. تیم ما با ذهنیت مناسبی پا به میدان گذاشت. در نیمه دوم اشتباهاتی داشتیم و می‌توانستیم بهتر از این‌ها بازی کنیم. تیم ما هنوز نیاز به پیشرفت دارد. ما باید تمیزتر از این‌ها بازی کنیم. داریم تلاش خودمان را انجام می‌دهیم، اما این گروه از بازیکنان تنها 40 روز است که کنار هم جمع شده‌اند، ضمن اینکه برخی بازیکنان به دلیل حضور در یورو دیرتر از سایرین به ما ملحق شده‌اند. حالا وقت آن است که بازیکنان یک گروه متحد را تشکیل دهند. با همه این‌ها باید بگوییم که ما در این فصل شروع نسبتاً خوبی داشته‌ایم.

زمانی که پیانیچ، هافبک میانی بانوی پیر به‌دلیل مصدومیت بین دو نیمه زمین بازی را ترک کرد، آلگری به جای او خوان کوادرادو را که یک بال راست است به میدان فرستاد.

وی در این باره اظهار داشت: زمانی که ما خط دفاعی‌مان را چهار نفره کردیم تا به آندره‌آ بارتزالی استراحت بدهیم، با دو بال هجومی بیشتر بازی می‌کردیم. این شیوه بازی تجربه‌ای برای آینده شد تا ببینیم که چه بازده‌ای دارد. کواداردو در بازی قبلی برابر پالرمو و در این بازی حضور داشت، اما پیش از این دو بازی او چهار ماه بازی نکرده بود.

آیا هواداران یوونتوس می‌توانند امیدوار باشند این تیم بازی‌‌های بعدی‌اش را هم با همان اختلافی ببرد که دیناموزاگرب را شکست داد؟ آلگری در پاسخ به این سؤال تأکید کرد: من باز هم تکرار می‌کنم که بزرگ‌ترین چالش حال حاضر یوونتوس دچار نشدن به غفلت و سهل‌انگاری و فرار از این توهم است که ما همه بازی‌های‌مان را به آسانی می‌بریم. همان‌طور که داریم سطح عملکردمان را ارتقا می‌دهیم و نتیجه می‌گیریم، باید از غرور پرهیز کنیم تا مسیر رسیدن به اهداف‌مان را گم نکنیم. فراموش نکنید دستاوردهایی که کسب می‌کنید که هرچه سخت‌تر باشند، شیرین‌تر می‌شوند. در بازی قبلی‌مان برابر پالرمو خطر بزرگی از بیخ گوش‌مان گذشت و به سختی توانستیم آن بازی را ببریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز