نایب رئیس فدراسیون فوتبال و سرپرست کمیته فوتسال معتقد است که پاداش تعیین شده برای موفقیت ملی‌پوشان فوتسال، ارزش کار آنها نبوده است.

به گزارش مرورنیوز، علی کفاشیان در حاشیه مراسم استقبال از تیم ملی فوتسال کشورمان که مقام سوم جام جهانی 2016 کلمبیا را کسب کرد، گفت: در دوره قبلی هم ما تیم خوبی داشتیم، اما با یک ناداوری در بازی با کلمبیا نتوانستیم جزو چهار تیم نهایی باشیم. برای این دوره برنامه‌ریزی کردیم و بازی‌های تدارکاتی خوبی با روسیه، پرتغال، ایتالیا، برزیل و ... داشتیم و موفق شدیم به این موفقیت دست پیدا کنیم.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود این نسل بهترین نسل فوتسال ایران بود و شاید در آینده چنین موفقیتی تکرار نشود، گفت: درست است که این تیمی یکی از بهترین‌ها بود، اما باید بگویم که ما از این بچه‌ها در کشور بسیار زیاد داریم. باید در زمینه برنامه‌ریزی و حمایت از باشگاه‌ها برنامه منظمی داشته باشیم و اگر اینطور باشد، در آینده هم فوتسال ما یکی از بهترین‌های دنیا خواهد بود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال و سرپرست کمیته فوتسال در خصوص اینکه چرا پاداش مناسبی برای ملی‌پوشان در نظر گرفته نشده است، تصریح کرد: به زودی پاداش‌ها را مشخص می‌کنیم و پاداش اصلی را پس از مطرح کردن در هیئت رئیسه تعیین خواهیم کرد. آن پاداشی که اعلام شد، برای هر بازی بود که طبق جدول پرداخت می‌شود، اما پاداش اصلی تعیین خواهد شد و مسلماً این پاداش ارزش کار بچه‌ها نیست.

کفاشیان در واکنش به اینکه بازیکنان تیم ملی فوتسال در جام جهانی مشکل لباس داشتند و گفته می‌شد در مجموع دو دست لباس به آنها داده شده است، گفت: ما به بازیکنان پنج دست لباس داده بودیم، اما مشکل آنجا بود که با اسپانسر به وجود آمد و نتوانستیم به خوبی برای تیم ملی تأمین البسه کنیم. الان چند شرکت اعلام آمادگی کرده‌اند که لباس‌های تیم ملی فوتسال را تأمین کنند و می‌توانیم برای این تیم اسپانسر جداگانه بگیریم که باید ببینیم شرایط چگونه پیش خواهد رفت.

وی درباره اینکه آیا امکان جدا کردن فوتسال از فدراسیون فوتبال وجود دارد یا نه، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی تشکیلات جداگانه غیرقانونی است، چون تمام تشکیلات فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی زیر نظر فیفاست و در تمام کشورها نیز باید زیر نظر یک ارگان باشد و آن هم فدراسیون فوتبال است. فیفا اجازه جدا کردن آنها را نمی‌دهد. ما سازمان فوتسال و فوتبال ساحلی را جدا کرده‌ایم و تشکیلات جداگانه داریم، اما نمی‌توان برای آنها فدراسیون جداگانه راه‌اندازی کرد. برای ارتقای فوتسال قرار است به زودی خانه فوتسال را بسازیم تا تمام برنامه‌های فوتسال در آنجا انجام شود.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در خصوص بحث گرفتن میزبانی جام جهانی 2020 فوتسال گفت: درخواست خودمان را برای گرفتن میزبانی اعلام کرده‌ایم و اگر مسئولان کشورمان و وزارت ورزش و جوانان موافقت کنند، فعالیت‌های‌مان را آغاز خواهیم کرد. چهار کشور ایران، ژاپن، نیوزلند و کرواسی برای میزبانی دوره بعدی اعلام آمادگی کرده‌اند. نیوزلند که شانس کمی دارد و ما با ژاپنی‌ها صحبت کردیم که شاید آنها به دلیل میزبانی المپیک 2020 از میزبانی جام جهانی فوتسال به سود ما انصراف بدهند. ما هم با اینفانتینو صحبت کردیم و فرصت یک ماهه‌ای خواستیم و اگر بتوانیم تعهدنامه‌ها را از وزارت ورزش بگیریم، شانس زیادی برای میزبانی خواهیم داشت که می‌تواند افتخاری بزرگ برای ورزش کشور ما باشد. امیدوارم دولت محترم کمک کند تا بتوانیم این میزبانی را بگیریم. ما یک ماه مهلت داریم تا تعهدنامه‌ها را امضا کنیم، چون تا این لحظه کسی این تعهدنامه‌ها را امضا نکرده است، نیاز به حمایت داریم. بودجه فوتسال هم برای این کار باید مشخص شود و امیدوارم همه مسئولان کمک کنند تا بزرگ‌ترین موفقیت را با میزبانی جام جهانی کسب کنیم.

کفاشیان درباره میزبانی مسابقات فوتبال قهرمانی جوانان آسیا در مشهد گفت: برای میزبانی این مسابقات برنامه چهار ساله بزرگی داشتیم. برای میزبانی این مسابقات اعلام آمادگی کردیم و برای حضور در این مسابقات هم 20 کشور اعلام آمادگی کرده‌اند. ما هم مشهد را برای میزبانی مسابقات تعیین کردیم و ناظران AFC قرار است آبان‌ماه بیایند و امکانات ما را ببینند. سال آینده میزبان این مسابقات با حضور 22 خواهیم بود.

وی در خصوص دیگر برنامه‌های فوتسال برای پیشرفت این رشته، اظهار داشت: دو حرکت در کمیته فوتسال خواهیم داشت که ابتدا باید مجمع سازمان لیگ را تشکیل داده، آیین نامه را اصلاح کرده و اعضا را تکمیل کنیم. بین سازمان لیگ فوتسال و کمیته فوتسال هم تفاوت‌هایی وجود دارد که کمیته برای حمایت، پوشش و فراهم کردن شرایط مناسب برای تیم‌های ملی است و سازمان فوتسال هم لیگ را پوشش می‌دهد. ما برای برنامه‌ریزی هرچه بهتر برای فوتسال، به زودی از تمام کمیته‌ها و هیئت‌های فوتسال دعوت خواهیم کرد تا کمک کنند و تقویمی را بنویسیم تا برای چهار سال آینده برنامه خوبی بریزیم.

سرپرست کمیته فوتسال در خصوص اینکه آیا قرار است خودش به عنوان سرپرست در این کمیته باقی بماند یا نه، گفت: معلوم نیست. من رئیس هم بودم گفتم معلوم نیست که بمانم یا نه و اکنون هم چیزی مشخص نیست.

کفاشیان در پاسخ به سؤالی درباره جنجال روز گذشته (دوشنبه) کارلوس کی‌روش در محل تمرین تیم ملی در مجموعه ورزشی آزادی گفت: من در جریان نیستم. بهتر است در این خصوص از تاج سؤال کنید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز