همایش دانش ورزش ، جامعه پویا در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی تهران جنوب با نوای مرشد آغاز و سپس منش پهلوانی و جوانمردی و سبک زندگی اسلامی ایرانی برای حاضرین ارائه گردید.

به گزارش مرور نیوز، در این همایش که اساتید و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی و سایر میهمانان ویژه از جمله علی رضا رضایی ، سخنگوی سابق فدراسیون کشتی ، دکتر صادقی پور عضو سابق هیئت مدیره باشگاه استقلال و اساتید برجسته تربیت بدنی حضور داشتند ، سرهنگ حمید باقری (دبیر هیئت پهلوانی و زورخانه ای نیروهای مسلح) که  از سخنرانان  همایش بود با بیان ضرورت توجه جامعه و بویژه دانشجویان به سبک زندگی اسلامی ایرانی که در رهنمودها و بیانات مقام معظم رهبری نیز به آنها تاکید گردیده بر توجه بیش از پیش به ترویج و توسعه منش پهلوانی و جوانمردی تاکید نمود.

وی با بیان این مطلب که فرهنگ جوانمردی و پهلوانی ما دارای ریشه و تاریخ کهن می باشد به برخی آیین ها از جمله  جوانمردی در ایران باستان ، فتیان، عیاران، شاطران، قلندران و ... اشاره و به بیان ویژگی و خصلت های ایشان پرداختند و با اشاره به آداب و سنت های رایج در ورزش زورخانه ای خواستار توجه بیشتر دانشجویان به این ورزش آیینی و مذهبی به عنوان یک محصول فرهنگی و ورزشی مناسب شدند. 

باقری  با بیان نکاتی در خصوص آسیب های اجتماعی امروز و زرق و برق فرهنگ بیگانه یکی از راه های برون رفت از این مشکل را آشنایی و ترویج منش پهلوانی و جوانمردی، ارائه الگوی مناسب سبک زندگی اسلامی ایرانی  و نهادینه کردن آن در درون خود و خانواده و بعد جامعه عنوان و خواستار عمل به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص ارائه محضولات فرهنگی و ورزشی که ریشه تاریخی و فرهنگی در کشور ما دارد، شدند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز