سرمربی تیم ملی فوتبال ازبکستان از ۲۵ بازیکن برای دو بازی حساس پیش‌روی تیمش دعوت به‌عمل آورد.

به گزارش مرورنیوز، در حالی که تیم ملی فوتبال کشورمان خود را آماده رویارویی با تیم ملی فوتبال ازبکستان در دور پایانی از مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در منطقه آسیا می‌کند، سرمربی ازبک‌ها از 25 بازیکن برای حضور در اردوی تیم ملی این کشور برای تقابل با تیم‌های ایران و چین دعوت به‌عمل آورد. ازبکستان در تاریخ 6 اکتبر (15 مهر) و 11 اکتبر (20 مهر) به ترتیب با ایران و چین دیدار خواهد کرد.

سامول بابایان، سرمربی ازبکستان که تیمش را در دو بازی قبلی به دو برد و صدرنشینی گروه A این رقابت‌ها سوق داده، از 25 بازیکن برای حضور در اردوی تیم دعوت به عمل آورده که در این بین از جلال‌الدین ماشاریپوف، هافبک 23 ساله پاختاکور که در چهار بازی اخیر باشگاهی‌اش چهار گل به ثمر رسانده و سه پاس گل هم داده، دعوت کرده است.

اودیل احمدوف، هافبک و کاپیتان ازبکستان که در بازی تیم باشگاهی‌اش یعنی کراسنودار دچار مصدومیت شد، نمی‌تواند در دیدار مقابل ایران و چین تیم ملی کشورش را همراهی کند. در غیاب او سرور جباروف بازوبند کاپیتانی ازبکستان را بر بازویش خواهد بست.

25 بازیکنی که بابایان به اردوی تیم ملی دعوت کرده به شرح زیر است:

دروازه‌بانان: الکساندر لوبانوف (پاختاکور)، ایگناتی نستروف (لوکوموتیو) و الدور سویونوف (نصف قارشی)

مدافعان: اسلام توکتاکوجایف (لوکوموتیو)، یگور کریمس (بیجینگ گوان چین)، ویتالی دنیسوف (لوکوموتیو روسیه)، داورون هاشم‌اوف (پاختاکور)، عظیم احمدوف (پاختاکور)، انزور اسماعیل‌اوف (چانگچون یاتای اف‌سی چین) و استانیسلاو آندریف (پاختاکور)

هافبک‌ها: یاریم هیمویاچیلار (کراسنودار روسیه)، اوتابک شوکوروف (بنیادکار)، عزیز حیدراف (الشباب امارات)، سرور جباروف (لوکوموتیو)، مارات بیکمایف (لوکوموتیو)، جاووهیر سوهیبوف (پاختاکور)، دوستون حامداموف (بنیادکار)، جمشید اسکندروف (پاختاکور)، سلامت کوتیبویف (اف‌سی بخارا)، سردار رشیدوف (الجیش قطر)، جلال‌الدین ماشاریپوف (پاختاکور)، جسور حسن‌اوف (قزلکوم زرافشان) و الدور شومورودوف (بنیادکار)

مهاجمان: ایگور سرگیِف (بیجینگ گوان چین) و الکساندر گینریخ (اوردباسی قزاقستان).

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز